Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Robert Kubica i jego zainteresowania

Robert Kubica i jego zainteresowania

2010-12-05 - G. Franowski     Tagi: Kubica, BMW Sauber, Renault, Rallye du Var
Każdy sympatyk Roberta Kubicy wie zapewne, że ulubioną „rozrywką” Polaka poza Formułą jeden są rajdy. Czy jednak tylko one?

Nie każdy jednak wie, że Kubica, jest wielkim fanem bowlingu, krakowianin bardzo lubi grę w kręgle bo jak sam mówi, jest to bardzo precyzyjny sport;
„Kręgle to nie Formuła jeden, i właśnie dlatego tak je lubię. Jeśli chodzi o precyzję, kręgle są podobne do Formuły jeden. Musimy być naprawdę bardzo dokładni w trakcie ścigania, podobnie jest w bowlingu." - powiedział Polak.

Jednak jak sam przyznał, podczas rzutu kulą korzysta tylko z czterech palców, ponieważ jego kciuk puchnie przy zmianie temperatury co sprawia dyskomfort gry.
„Zawsze miałem problem z tym palcem, bo jak się zmieniała temperatura, to kciuk zaczynał puchnąć. Kiedyś postanowiłem więc, że nie będę go używał, i nagle okazało się, że gra wychodzi mi dużo lepiej.”


26 - latek jest również wielkim fanem kartingu, to właśnie w kartingu rozpoczynał swoją wielką karierę. Kierowca stajni Renault F1 ma nawet własny zespół kartingowy RK Kart Team.
Poza grą w kręgle i kartingiem Kubica interesuje się również innym sportem motorowym, w którym się świetnie bawi,Polak jest bowiem wielkim fanem rajdów.

W zespole BMW Sauber F1 Team, Polak nie miał możliwości uczestniczenia w rajdach, jednak gdy krakowianin przeszedł do zespołu Renault F1 Team sytuacja ta diametralnie się zmieniła.
„Rajdy to zabawa, hobby i pasja. Formuła jeden to moja praca.”
- dodał

Po podpisaniu kontraktu z Renault F1 Robert wystartował w kilku rajdach podczas przerwy zimowej między sezonami 2009 i 2010. Kierowca francuskiej stajni swój epizod z rajdami rozpoczął od Rajdu Taormina-Mesyna, w którym to nie dojechał do mety.
Następnym na liście Polaka był Rajd Ronde Citta dei Mille, który zakończył na 35 pozycji. Kubica wziął również udział w Rallye du Var, gdzie dojechał na metę na 29 pozycji. Kolejnym rajdem, którego nie udało się ukończyć krakowianinowi był Driver Rally Show.
 
W trakcie sezonu 2010, kierowca Renault również startował w kilku rajdach. Po wyścigu o GP Chin Robert brał udział w dwóch rajdach, W Rally 1000 Miglia oraz Rally del Taro gdzie zajął odpowiednio 35 i 8 miejsce.
W przerwie pomiędzy GP Kanady a GP Europy wystartował w Rally del Salento, w którym to zajął  12 miejsce w generalce i 1 w swojej klasie.

Kolejną przygodę w rajdach Kubica zaliczył pomiędzy przerwą  GP Włoch a GP Belgii, Polak stanął na stracie Rally del Friuli e delle Alpi Orientali, który ukończył na 13 pozycji w generalce i po raz kolejny wygrywając w swojej klasie.
Ostatnim rajdem w trakcie trwania sezonu F1 był Rajd Lazurowego Wybrzeża, który był zarazem zaliczany do mistrzostw Europy. Kubica ukończył ten rajd na 3 pozycji w klasyfikacji generalnej i 1 w swojej klasie. Polak wygrał również trzy odcinki specjalne.

Po zakończeniu sezonu Formuły jeden Robert kontynuował swą rajdową pasję i wystartował w kolejnym rajdzie. Zaledwie dwa tygodnie po zakończeniu sezonu, Robert po raz kolejny wystartował w Rajdzie Du Var we Francji, gdzie zajął wysoką czwartą pozycje, tracąc zarazem tylko 8,9 sekundy do miejsca na podium.
Z równie wielkim entuzjazmem Kubica gra w pokera. Podczas sezonu, w trakcie wolnych chwil weekendu wyścigowego, często grając z innymi kierowcami, nie daje im żadnych szans na wygraną.

Tak więc poza ogromnym zamiłowaniem do prowadzenia samochodów Robert ma kilka innych zainteresowań, w których radzi sobie równie dobrze jak w Formule jeden czy też w rajdach.źródło: Gazeta Wyborcza, własne

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Robert Kubica i jego zainteresowania