Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Heidfeld oficjalnie w Sauberze
Nick Heidfeld

Heidfeld oficjalnie w Sauberze

2010-09-14 - P. Pokwicki     Tagi: BMW Sauber, de la Rosa, Heidfeld, Peter Sauber
Nick Heidfeld powraca do Formuły 1 w barwach zespołu Sauber. Niemiec wystartuje już w najbliższym Grand Prix Singapuru. Tak więc wcześniejsze informacje okazały się być prawdą.

Zespół z Hinwil potwierdził, że Heidfeld zastąpi Pedro de la Rosę w ostatnich pięciu wyścigach tego sezonu. Partnerem Niemca będzie Kamui Kobayashi, który ma już podpisany kontrakt na przyszły rok. Peter Sauber tłumaczy swoją decyzję tym, że Heidfeld pomoże w większym stopniu zrozumieć samochód. "To była dla mnie trudna decyzja, więc chciałbym od razu podziękować Pedro za profesjonalizm" - powiedział Sauber.

"Podpisując kontrakt z Nickiem, zyskaliśmy kierowcę z którym bardzo dobrze się znamy. Liczymy, że pomoże on w rozwijaniu naszego samochodu w przyszłości". De la Rosa przyznał, że jest zaskoczony tą decyzją. "Jestem bardzo zaskoczony decyzją zespołu, ale szanuję ją i życzę zespołowi wszystkiego najlepszego w przyszłości. Nadal planuję pozostać w Formule 1 w przyszłym sezonie".

Nick Heidfeld jest natomiast bardzo podekscytowany. "Nie mogę się doczekać ponownej jazdy bolidem Formuły 1 w Grand Prix Singapuru. Po ostatnich miesiącach, kiedy nie jeździłem w wyścigach, jestem zmotywowany jak nigdy dotąd".
"Dla mnie jest to jak powrót do domu. W sumie aż siedem lat mojej kariery spędziłem w zespołach z Hinwil. Muszę teraz jak najszybciej zrozumieć bolid. Chciałbym podziękować Peterowi, za to, że we mnie uwierzył" - dodał Niemiec.źródło: autosport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
3

Komentarze do:

Heidfeld oficjalnie w Sauberze

Heidfeld oficjalnie w Sauberze
Piotr60 2010-09-14 17:43
nie,nie,i jeszcze raz nie
Heidfeld oficjalnie w Sauberze
bartek885 2010-09-14 17:49
czemu nie ? ja się właśnie cieszę, bo bedzie jezdził tam gdzie jego miejsce, czyli na końcu stawki :-)
Heidfeld oficjalnie w Sauberze
Esond 2010-09-14 18:15
zapomniales dodac 'jak zawsze' @bartek885 :-D a tak serio to niech se jezdzi i tak wszyscy znamy jaki to kierowca ;p