Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Ecclestone: Formuła 1 przetrwałaby odejścia Red Bulla, Lotusa i Renault
Ecclestone: Formuła 1 przetrwałaby odejścia Red Bulla, Lotusa i Renault

Ecclestone: Formuła 1 przetrwałaby odejścia Red Bulla, Lotusa i Renault

2015-12-23 - G. Filiks     Tagi: Lotus, Renault, Red Bull, Formuła 1, Bernie Ecclestone
Szef Formuły 1 - Bernie Ecclestone jest pewny, że jego seria wyścigowa przetrwałaby na sezon 2016 nawet gdyby opuściły ją naraz oba zespoły Red Bulla i ekipa Lotusa stająca się z powrotem fabrycznym teamem Renault.

Red Bull miał problemy ze znalezieniem silnika na przyszły rok dla swojej głównej stajni. Ostatecznie pozostaje na jednostce napędowej Renault, tyle że zmienia jej nazwę na Tag Heuer, zaczerpniętą od szwajcarskiego producenta zegarków, który będzie sponsorował zespół. Natomiast juniorski team Toro Rosso przechodzi z motoru Renault na silnik Ferrari w tegorocznej wersji. Daniel Ricciardo niedawno stwierdził, że F1 dzisiaj groziłby upadek w przypadku odejścia dwóch ekip Red Bulla, ale według Ecclestone'a kresu istnienia królowej sportów motorowych nie byłoby niezależnie od losów stajni producenta popularnego napoju energetyzującego, jak i Lotusa oraz Renault. „Formuła 1 nigdy się nie rozpadnie, nawet gdybyśmy stracili Red Bulla i Lotusa". - powiedział 85-letni Brytyjczyk w wywiadzie dla niemieckiego magazynu Auto Motor und Sport.

„Teraz cieszymy się, że obaj zostają".

„Daliśmy Renault pewne wsparcie finansowe, aby kupiło Lotusa, a także dalej dostarczało Red Bullowi swój silnik. Jednak to trochę dziwne, że tak duża firma potrzebowała tego typu pomocy. Teraz liczę, iż będzie dobrze sobie radzić, wygrywać wyścigi i zdobywać mistrzowskie tytuły". - dodał.
F1 ma plan B na wypadek gdyby w stawce pozostało mniej niż 18 bolidów w postaci wystawiania po trzy samochody przez największe zespoły.
Ecclestone: Formuła 1 przetrwałaby odejścia Red Bulla, Lotusa i RenaultEcclestone: Formuła 1 przetrwałaby odejścia Red Bulla, Lotusa i Renault



źródło: Auto Motor und Sport

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
2

Komentarze do:

Ecclestone: Formuła 1 przetrwałaby odejścia Red Bulla, Lotusa i Renault

Diesel Power
Ecclestone: Formuła 1 przetrwałaby odejścia Red Bulla, Lotusa i Renault
Diesel Power 2015-12-23 11:20
Taa, jasne... Z pewnością F1 miała by problemy wizerunkowe. Nawet gdyby wprowadzili po trzy bolidy, to nie wszystkie teamy na to stać i w rzeczywistości stawka by wyglądała tak: 3 pierwsze miejsca dla Mercedesa, 3 miejsca dla Ferrari (lub 2 jeśli Raikkonen by miał kolejne problemy) i dalej reszta, z czego dodatkowy bolid wprowadził by może McLaren (bo go stać, nawet na kiepski, ale stać), może Williams. Sauber, Force India i Manor z pewnością by tego nie zrobiły, bo już przy dwóch potrzebują wsparcia finansowego, a Haas nawet jeszcze nie zaczął jeździć dwoma. :-P W kolejnym roku odpadł by np. Sauber i Manor, to w ogóle nie miałby kto jeździć, tylko Mercedesy, Ferrari. Nawet o tym sezonie można powiedzieć, że gdyby nie środek stawki i "słabsze" zespoły, to była by totalna kaplica pod względem ścigania (nie licząc może 2-3 GP, gdzie coś się działo również w czołówce).
Ecclestone: Formuła 1 przetrwałaby odejścia Red Bulla, Lotusa i Renault
Skoczek120 2015-12-23 16:51
Przetrwa odejście każdego zespołu, także Ferrari. Na ich miejsce znajdzie sie ktoś inny. Jak to mówią - "nie ma ludzi niezastąpionych". ;-)