Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Doktor Ceccarelli: Nie da się przewidzieć daty powrotu Kubicy
Robert Kubica - GP Singapuru

Doktor Ceccarelli: Nie da się przewidzieć daty powrotu Kubicy

2011-03-10 - P. Pokwicki     Tagi: Kubica, Lotus Renault, Ricardo Ceccarelli
Lekarz zespołu Lotus Renault Riccardo Ceccarelli, który aktualnie przebywa na testach w Barcelonie, przyznał że na dzień dzisiejszy nie da się określić daty powrotu Roberta Kubicy do Formuły Jeden.

Co prawda powrót do zdrowia Polaka przebiega bardzo dobrze i wiele osób uważa, iż powróci on do kokpitu jeszcze w tym roku, jednakże Ceccarelli podkreśla, iż nie ma sposobu, aby określić jego datę powrotu na tor. Ceccarelli przyznał, że wszystkie operacje przebiegły dobrze, ale długość procesu rehabilitacji w dużej mierze zależy od natury.

"To jest pytanie na które nie możemy odpowiedzieć. Nikt nie jest w stanie określić kiedy i jak to się stanie, ponieważ możemy powiedzieć jedynie tyle, że chirurdzy wykonali świetną pracę" - powiedział dziś Ceccarelli. "Robert jest bardzo silny i dobrze się regeneruje. Ale jest tu jeszcze trzeci aspekt - natura. Dlatego nie możemy określić daty jego powrotu" - kontynuował Włoch.

"Jest to więc pytanie, na które nie da się odpowiedzieć. Mamy jednak dwa pozytywne aspekty: świetną pracę lekarzy oraz Roberta, który jest bardzo silny. To są sprawy, których możemy być pewni na ten moment. Cała reszta jest nie do przewidzenia".
"Cokolwiek byśmy powiedzieli na temat jego powrotu - ten rok, kolejny, za trzy lata, to będzie to bez sensu. Mogę powiedzieć tylko to, co wiem" - dodał.

"I to co wam powiedziałem, jest tym co wiem. Robert wykonuje dobrą pracę, dobrze reaguje na leczenie, ale potrzebuje czasu, dużo czasu. Nie mogę powiedzieć nic więcej, bo nie jestem magikiem".Ceccarelli jest jednak bardzo zadowolony z tego jak przebiega powrót do zdrowia Kubicy. "Stan Roberta poprawia się z każdym dniem. Widzę, że zarówno fizycznie, jak i psychicznie regeneruje się bardzo szybko. Nie jest to dla nas żadna niespodzianka, poniewaz dobrze znamy Roberta"."Jest to jednak duża niespodzianka dla lekarzy w szpitalu w Pietra Ligure - to dobra wiadomośc, ponieważ oni są zadowoleni z reakcji Roberta na operacje oraz urazy jakich doznał. Jesteśmy szczęśliwi, że reakcja była taka, a nie inna. To pierwsze pozytywy w tak traumatycznej sytuacji".
Robert Kubica - testy w Walencji
Pomimo tego, że Kubica może ruszać palcami uszkodzonej dłoni, Ceccarelli podkreśla, iż nie jest pewne, że ręka będzie tak samo sprawna jak przed wypadkiem.

"Robert rusza palcami i nadgarstkiem, co jest dobre. To są pozytywne aspekty, ale nie możemy powiedzieć nic więcej na dzień dzisiejszy".

Ceccarelli uważa, że Kubica nie będzie potrzebował kolejnych operacji, choć niczego nie wyklucza. "W tym momencie ciężko coś powiedzieć. Do tej pory wszystko przebiegało bardzo dobrze - nie było żadnych komplikacji. Nie planujemy kolejnych operacji, ponieważ nie ma takiej potrzeby".źródło: autosport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Doktor Ceccarelli: Nie da się przewidzieć daty powrotu Kubicy