Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Wypadek Kubicy - ujawniono dane
Robert Kubica bez szwanku przetrwał przeciążenia rzędu 75G!

Wypadek Kubicy - ujawniono dane

2007-06-20 - W. Nogalski     Tagi: Kubica
Dziś FIA ujawniła dane z bolidu Roberta Kubicy, który uległ makabrycznemu wypadkowi podczas Grand Prix Kanady. Zapis z czarnej skrzynki wykazał, że przeciążenia podczas uderzenia wyniosły 75G!

Analiza danych potwierdziła przebieg wypadku - po kontakcie pomiędzy Kubicą a Trullim spojler w bolidzie Polaka urwał się i wpadł pod koła pozbawiając Roberta kontroli nad bolidem. W chwili uderzenia Kubica miał na liczniku 230km/h. W raporcie FIA można przeczytać, że wszystkie elementy systemu bezpieczeństwa zadziałały bez zarzutu i to im Robert zawdzięcza zdrowie i życie.

„Jesteśmy zszokowani wypadkiem Kubicy, ale z drugiej strony byliśmy bardzo szczęśliwi widząc, że Robert wyszedł z wypadku praktycznie bez urazów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z zachowania nadwozia i komory bezpieczeństwa”, powiedział Dyrektor Techniczny zespołu BMW Sauber - Willy Rampf.

„Nigdy nie szukaliśmy kompromisów jeśli chodzi o nadwozie i nigdy nie zbliżaliśmy się do limitów dotyczących wagi. Zawsze zachowujemy margines bezpieczeństwa i tym razem zostaliśmy nagrodzeni.”

„Nie można zapominać, że komora bezpieczeństwa to bardzo skomplikowana konstrukcja - składa się z ponad tysiąca elementów zbudowanych z włókna węglowego, kevlaru, struktur plastra miodu i metalu.”

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


źródło: Autosport

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Wypadek Kubicy - ujawniono dane

Wypadek Kubicy - ujawniono dane
andrzej2 2007-06-20 20:15
To niech opublikują ten zapis skoro niczego nie chcą ukrywac