Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Williams liczył na więcej podczas testów
Williams liczył na więcej podczas testów

Williams liczył na więcej podczas testów

2018-03-22 - G. Filiks     Tagi: Stroll, Claire Williams, Testy F1, Formuła 1, Williams
Zespół Williams przyznał, że przystępuje do nowego sezonu Formuły 1 lekko zawiedziony szybkością zaprezentowaną na zimowych testach.

Stajnia Roberta Kubicy po ściągnięciu na posadę dyrektora technicznego cenionego Paddy'ego Lowe'a (wcześniej dyrektora technicznego Mercedesa) zbudowała agresywny bolid, znacznie różniący się od poprzedniego. Jednak w trakcie testów nie uzyskiwała dobrych czasów okrążeń. Pojechała nawet najwolniej ze wszystkich ekip, bo Siergiej Sirotkin podczas symulacji kwalifikacji nie potrafił przyspieszyć na bardziej miękkich oponach. Zarządzając teamem Claire Williams teraz pokłada nadzieje w "ogromnym" zestawie ulepszeń do samochodu szykowanym na piąta rundę sezonu, majowe GP Hiszpanii.

„Sądzę, że szczera ocena jest taka, iż prawdopodobnie liczyliśmy na odrobinę więcej na testach". - mówi. „Ale to testy. Po to się na nie udajemy, aby spróbować sprawdzić samochód i przeważnie poznać jego słabości, a potem szybko pracować przed Australią nad wyeliminowaniem ich".„Jakiekolwiek ambicje, które mogliśmy mieć - nie mówię, że je mieliśmy - aby walczyć w czołowej trójce, są prawdopodobnie trochę odległe, ale naszym zadaniem jest bardzo szybko uporać się ze słabościami samochodu i wprowadzać do niego poprawki w nadchodzących wyścigach".
„Mamy ogromny pakiet usprawnień na Barcelonę - będziemy musieli poczekać i zobaczyć, co to nam da".


Z ust Lance'a Strolla padło słowo "zaniepokojeni".

„Zdecydowanie musimy być zaniepokojeni, bo nie jest tajemnicą, że każdy wygląda nieźle tego roku, więc będzie konkurencja".
- tłumaczy Kanadyjczyk.

„Lecz zarazem musimy po prostu zachować spokój i zobaczyć co się wydarzy w ten weekend, w którym miejscu jesteśmy".
Williams liczył na więcej podczas testówWilliams liczył na więcej podczas testów

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
WRC 8 - odcinek w Chile


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
3

Komentarze do:

Williams liczył na więcej podczas testów

Williams liczył na więcej podczas testów
adam 66 2018-03-22 13:53
ja obstawiam niezłą kompromitację w niedziele.
Williams liczył na więcej podczas testów
kl 2018-03-22 15:08
dokładnie - takich dwóch "utalentowanych" kierowców - to masakra dla teamu
Williams liczył na więcej podczas testów
Tu zaklady 2018-03-22 16:51
nie maja sensu, wiadomo ze Wiliams sięgnął po kase kosztem wyników. Liczył trochę na to ze konkurencja bedzie stała w miejscu a oni poprawia bolid i te 2 łajzy jakieś punkty zdobędą, ale sie przeliczyli i są w d...e coraz bardziej wyglada to na mega kompromitacje. W sobotę 2 talenty pokażą swoją wartość, nie ta wymierna która wnieśli do zespołu tylko tą wartość jako kierowcy potrafiący walczyć o jak najlepsza pozycje zespołu. Moze sie okazać ze to bezwartościowi nie zasługujący na F1 kierowcy kompromitujący utytułowany zespół. Trzeba jednak przyznać ze to nie wina kierowców którzy chcą jeździć w F1, a Wiliamsa ktory nie patrzył na umiejętności a na kwotę która wchodzi razem z kierowcą.