Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Williams chciałby być fabrycznym zespołem
Williams chciałby być fabrycznym zespołem

Williams chciałby być fabrycznym zespołem

2018-08-10 - G. Filiks     Tagi: Zespoły F1, Williams
Williams dał do zrozumienia, że chętnie pełniłby rolę fabrycznego zespołu w Formule 1.

Ekipa zatrudniająca Roberta Kubicę była czymś w rodzaju półfabrycznego teamu w latach 2000-2005, kiedy startowała w duecie z BMW. Jeżdżąc na silniku niemieckiej marki, odniosła łącznie 10 zwycięstw i dwukrotnie została wicemistrzem świata wśród konstruktorów. Od 2006 roku z powrotem ściga się "na własną rękę", ale wygrała przez ten czas tylko jedno GP, a w trwającym sezonie sięgnęła dna. Po 12 z 21 zaplanowanych wyścigów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli łącznej.

Rozmawiając z oficjalną stroną internetową F1 o "resetowaniu" zespołu, zarządzająca nim Claire Williams zasugerowała, że jeśli jej ekipa miałaby w dzisiejszych czasach na nowo wejść do czołówki, to tylko z wsparciem producenta samochodów. „W moich wczesnych latach myślałam sobie, że możemy zrobić to będąc niezależnym zespołem". - mówi. „Teraz, biorąc pod uwagę położenie Formuły 1, bycie fabryczną stajnią byłoby dla nas niezwykle cenne".

„Nie sądzę, byśmy potrzebowali tego do zajęcia 4. miejsca. Taki wynik możemy osiągnąć samodzielnie. Ale (...) status fabrycznego zespołu poprowadziłby nas do następnego kroku".
Przypomnijmy, że BMW po rozstaniu z Williamsem ustanowiło swój fabryczny zespół na bazie Saubera, a z końcem sezonu 2009 opuściło F1.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
GRID Autosport - opcje kontroli na Nintendo Switch


źródło: f1.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
2

Komentarze do:

Williams chciałby być fabrycznym zespołem

Williams chciałby być fabrycznym zespołem
PayDriver 2018-08-11 12:27
fajnie by było znów zobaczyć BMW w F1. A we współpracy z Williamsem to byłoby coś pięknego.
Williams chciałby być fabrycznym zespołem
4 miejsce 2018-08-11 17:26
mogą zrobic sami??? Co ta kobieta opowiada? Zatrudnia takich ludzi z którymi doprowadziła zespół na dno, maja ostatnie miejsce i niżej upaść juz sie nie da!!! Straciła Martini, straciła Strola, straciła kase za wyniki!!! Do Sierotkina dołoży kolejnego ruska z 20 mln$ zeby mieć na opony w 2019 i w połowie sezonu sprzeda zespół za 1$ bo nikt za to więcej nie da, o ile utrzymają sie na powierzchni do końca tego sezonu. Strol jak zawinie zabawki to moze być kłopot dotrwać do grudnia.