Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Villeneuve: Williams jest martwy
Villeneuve: Williams jest martwy

Villeneuve: Williams jest martwy

2018-07-13 - G. Filiks     Tagi: Villeneuve, Williams, Claire Williams, Formuła 1
Williams jest "martwy" jako zespół w Formule 1 i nie ma dla niego nadziei na ratunek.

To werdykt znanego z dosadnych i kontrowersyjnych wypowiedzi mistrza świata z 1997 roku Jacquesa Villeneuve'a - ostatniego kierowcy, który zdobył tytuł ze słynną stajnią.

Williams w sezonie 2018 zaliczył wielki regres formy, co skutkuje ostatnim miejscem w klasyfikacji generalnej konstruktorów. Team Roberta Kubicy ma fatalny bolid. Zdaniem wielu nie pomaga też to, jacy jeżdżą nim zawodnicy. Nastoletni Lance Stroll i debiutant Siergiej Sirotkin pewnie nie startowaliby dziś F1, gdyby nie stały za nimi ogromne pieniądze. Spytany, czy widzi szanse dla Williamsa na postęp, Villeneuve odpowiedział dobitnie: „Nie! Ten zespół jest martwy".

„Jeśli dzieje się tak w stajni, trzeba najpierw spojrzeć na szczyt piramidy. Ryba psuje sie od głowy".

„Są całkowicie ślepi jeśli chodzi o zdanie sobie sprawy, jakie jest położenie zespołu. Musisz przyznać się, że skonstruowałeś rupiecia. Nie widzę, jak mieliby z tego wyjść. Po prostu nie widzę tego".

Za bolid odpowiedzialny jest w pierwszej kolejności dyrektor techniczny Paddy Lowe, ale według Villeneuve'a zespół został wpędzony w kryzys przede wszystkim przez zarządzającą nim Claire Williams, córkę założyciela ekipy Franka Williamsa. Oficjalnie wciąż to Frank jest szefem, lecz stan zdrowia już nie pozwala mu na kierowanie stajnią.

Zdaniem Villeneuve'a stery zespołu powinny były trafić w ręce syna Franka - Jonathana.

„Była wtedy alternatywa: mogli wybrać ją, albo jego. I wybrali Claire zamiast Jonathana. To był wielki błąd! Wystarczy spojrzeć, w jakim miejscu dziś znajduje się team". - powiedział Kanadyjczyk.
Za swoją krytykę Villeneuve od dłuższego czasu ma zakaz wstępu do pomieszczeń Williamsa podczas GP.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Tesla prezentuje Dog Mode


źródło: motorsport-total.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
8

Komentarze do:

Villeneuve: Williams jest martwy

Diesel Power
Villeneuve: Williams jest martwy
Diesel Power 2018-07-13 15:07
Lubię jego wypowiedzi, jest się z czego pośmiać. :-) Gość ma uraz do wszystkich w tym zespole, a i pewnie w połowie reszty ekip.
Villeneuve: Williams jest martwy
129 2018-07-13 15:13
Ten typ jest de** ale tym razem ma racje cler jest głupia babą i napewno myśli o kasie to załatwiło ten zespół.
Villeneuve: Williams jest martwy
Borat 2018-07-13 17:26
Ma uraz czy nie ale ma rację bo Claire kompletnie nie nadaje się do kierowania zespołem co widać po nietrafionych decyzjach procesjonalnych przez, które zespół stracił sponsora tytularnego a słabi kierowcy bez doświadczenia nie radzą sobie z bolidem. Identyczna sytuacja była gdy Suberem kierowała Monisha Kaltenborn. Brak wyników, pieniędzy, sponsorów, bałagan w zarządzaniu, sprawy sądowe z kierowcami etc. Zmieniło się kierownictwo, przeorganizowali zespół, mają sponsora tytularnego, nawiązali współpracę z Ferrari, zatrudnili Charlesa Leclerca i jest coraz lepiej.
Villeneuve: Williams jest martwy
Humuonguos 2018-07-13 19:50
Mistrz Świata Villeneuve znów bardzo mądrze mówi. Odpowiednia krytyka zespołu jako całości odpowiedzialnej za przygotowanie bolidów dla Strolla oraz Inżyniera Sirotkina. Kierowcy nie są od rozwijania czy budowania bolidów (a i tak Inżynier Sirotkin bardzo pomógł przy zmianach konstrukcyjnych i były one widoczne w kwalifikacjach Monako 201:-). Tym razem pośrednio też się dostało Kubicy jako kierowcy rozwojowemu, a wcześniej Mistrz Świata Villeneuve bezpośrednio bardzo konstruktywnie krytykował Kubicę, bo też mu się należała krytyka. To już kolejna pośrednia lub bezpośrednia krytyka Kubicy, no nie radzi sobie w F1, starzeje się... albo już się zestarzał.
Villeneuve: Williams jest martwy
Dejw Kuras 2018-07-13 20:03
Najpierw wyzywają go od de** a pózniej przyznają mu racje xD
Villeneuve: Williams jest martwy
HENIOOO 2018-07-13 20:16
Homuś, koza ci beczy z głodu
Villeneuve: Williams jest martwy
PayDriver 2018-07-13 22:23
zgniłem z tego zakazu wstępu xD
Villeneuve: Williams jest martwy
@Dejw Kuras 2018-07-13 22:48
tych deb.ili nie zrozumiesz xd te upośledzone deb.ilne dzieci są jak chorągiewka na wietrze xd