Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Verstappen z nominacjami "Osobowość Roku" i "Akcja Roku" u FIA
Verstappen z nominacjami

Verstappen z nominacjami "Osobowość Roku" i "Akcja Roku" u FIA

2015-11-25 - G. Filiks     Tagi: Kierowca F1, Formuła 1, FIA, Verstappen
Najmłodszy debiutant w historii Formuły 1 Max Verstappen otrzymał dwie nominacje w podsumowaniu 2015 roku Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA).

Podopieczny Red Bulla choć dopiero niecałe dwa miesiące temu skończył 18 lat, już dwukrotnie finiszował jako czwarty bolidem Toro Rosso, punktuje od sześciu wyścigów z rzędu, walczy o 10. miejsce w klasyfikacji generalnej i niemal podczas każdych zawodów imponuje śmiałymi wyprzedzaniami. Holender został nominowany do nagród "Osobowość Roku" oraz "Akcja Roku". W tym drugim konkursie można głosować na jego pamiętny atak na Felipe Nasra po zewnętrznej bardzo szybkiego i niebezpiecznego zakrętu Blanchimont toru Spa-Francorchamps (LINK).
Verstappen z nominacjami Verstappen z nominacjami
W rywalizacji o miano "Osobowość Roku" Verstappen mierzy się z Lewisem Hamiltonem (zdobył trzecie w karierze mistrzostwo świata F1), Sebastianem Vettelem (wygrał trzy wyścigi F1 w pierwszym sezonie startów w F1 dla Ferrari),
Nico Rosbergiem (był rywalem Hamiltona do tytułu), Nico Hulkenbergiem (wygrał w debiucie 24-godzinny wyścig Le Mans w najwyższej kategorii LMP1), Toto Wolffem (jest szefem mistrzowskiego zespołu Mercedesa w F1), Sebastianem Ogierem (zdobył trzeci raz z rzędu mistrzostwo świata w WRC), Jose Marią Lopezem (zdobył drugi raz z rzędu mistrzostwo świata w WTCC), Petterem Solbergiem (jest bliski zdobycia drugi raz z rzędu mistrzostwa świata w rallycrossie) oraz Krisem Meeke (wygrał po raz pierwszy rajd WRC).
Gala rozdania nagród FIA odbędzie się w piątek 4 grudnia w Paryżu.

Dwa lata temu nagrodę "Osobowość Roku" zdobył Robert Kubica, uhonorowany za spektakularny powrót do sportu po koszmarnym wypadku w rajdzie Ronde di Andora i zdobycie mistrzostwa WRC-2.