Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Ricciardo zaskoczony samym dojechaniem do mety
Ricciardo zaskoczony samym dojechaniem do mety

2014-03-16 - G. Filiks     Tagi: Red Bull, Ricciardo, Australia
Daniel Ricciardo przyznał, że nowym bolidem Red Bulla nie spodziewał się nawet samego dotarcia do mety w inaugurującym sezon 2014 Formuły 1 domowym GP Australii, nie mówiąc o wywalczeniu podium.

Tegoroczny samochód mistrzów świata na zimowych testach jeździł katastrofalnie, nękany rozmaitymi awariami, jednak przed pierwszym weekendem wyścigowym został wyraźnie poprawiony i Ricciardo całkowicie zasłużenie finiszował dzisiaj drugi.
Ricciardo zaskoczony samym dojechaniem do metyRicciardo zaskoczony samym dojechaniem do mety
Australijczyk nie potrafił podjąć walki o zwycięstwo z Nico Rosbergiem, który bolidem Mercedesa ukończył zawody 24.5 sekundy przed nim, ale i tak jest wzniebowzięty.

„Jeśli spojrzysz, gdzie byliśmy trzy tygodnie temu... Dziś dopiero po raz pierwszy pokonaliśmy tym autem dystans wyścigu, więc nie byłem zbyt pewny ujrzenia flagi w szachownicę, czy stanięcia na podium". - powiedział jak zwykle uśmiechnięty od ucha do ucha 24-latek.
„Zespół pracował tak ciężko i odrobił mnóstwo strat. Wciąż nie mamy tempa do rywalizacji z Mercedesem, ale uzyskany tutaj wynik przyjmujemy z otwartymi ramionami. Wykonaliśmy duży postęp.

„Jestem szczęśliwy, w tej chwili to trochę miażdżące".

Ricciardo zwrócił też uwagę na doping otrzymany od kibiców z trybun.
„Było go szalenie dużo - fani wspierali całe zawody, byli za F1". - mówił. „Kierowcy przechadzają się po torze i każdy chce od nas autograf. Na mnie uwaga została skupiona jeszcze trochę bardziej, bo jestem teraz jedynym Australijczykiem w stawce.

„Dostałem większe wsparcie niż mogłem oczekiwać, czasami czułem się nieco skrępowany. Ale było fajnie i bardzo miło".
- dodał.
Drugi bolid Red Bulla prowadzony przez mistrza świata Sebastiana Vettela po starcie z 12. pola szybko odpadł wskutek awarii silnika.

źródło: autosport.com