Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Renault chce uczynić Hulkenberga swoją ikoną
Renault chce uczynić Hulkenberga swoją ikoną

Renault chce uczynić Hulkenberga swoją ikoną

2017-02-09 - G. Filiks     Tagi: Hulkenberg, Renault, Formuła 1
Renault ma nadzieję zrobić z Nico Hulkenberga swoją legendę w Formule 1, taką jaką ma Mercedes w osobie Lewisa Hamiltona, czy Red Bull w osobie Sebastiana Vettela.

Hulkenberg przyszedł do Renault na sezon 2017 z misją poprowadzenia zespołu w górę stawki.Francuska marka marzy o osiągnięciu z Niemcem tak dużych sukcesów, aby stał się jej twarzą.
Renault chce uczynić Hulkenberga swoją ikonąRenault chce uczynić Hulkenberga swoją ikoną
„To niezwykle ekscytujące, ponieważ jest dokładnie taką osobowością, jaką chcieliśmy mieć". - powiedział o "Hulku" dyrektor zarządzający stajni z Enstone, Cyril Abiteboul.

„Pojawiła się okazja mieć kogoś bardzo doświadczonego - kto był na poziomie Nico Rosberga i Lewisa Hamiltona w juniorskich seriach - a jednocześnie niezwiązanego z żadnym innym producentem samochodów, czy dużym teamem". „Ludzie mówią, że nie przyciąga uwagi, lecz dla nas to wspaniała szansa, bo kierowca nie jest tylko kierowcą".

„Uważamy Nico za świetnego zawodnika, ale ma też inny potencjał, bo wzięcie go to długoterminowy projekt. Chcemy zrobić z niego wielkiego ambasadora Renault, aby był z nami bardzo mocno związany, tak jak Lewis z Mercedesem".
„Nawet dzisiaj wielu dalej łączy Sebastiana Vettela z Red Bullem".

„Liczę, że za parę lat, jeśli odniesiemy sukces, ludzie będą kojarzyć Nico z Renault".

„Ale po kolei, najpierw musimy dobrze wykonać naszą pracę".
- dodał.



źródło: motorsport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Renault chce uczynić Hulkenberga swoją ikoną