
Wielokrotnie mówiło sie o tym, że miejsce Nelsona Piqueta w Renault jest poważnie zagrożone.
Najnowsze pogłoski mówią o tym, że Brazylijczyk dostał od ekipy czas na zademonstrowanie swoich umiejętności do GP Węgier, czyli dzień po jego 24. urodzinach. W przypadku braków postępów nie otrzyma angażu na sezon 2010.
"Krytyka towarzyszy mi przez całe życie, więc nie mam się czym przejmować, ani mnie to nie przyspiesza, ani nie spowalnia" - powiedział Piquet.
Nelson Piquet Jr. zadebiutował u boku Fernando Alonso w Renault w 2008 roku.
"Przeszedłem przez wiele ciężkich momentów w ciągu ostatnich dwóch lat. Jestem w mocnym zespole i mam silnego szefa oraz partnera, co bardzo mi pomoże w przyszłości" - powiedział.
Spekulacje są podsycane przez dobre notowania rezerwowego kierowcy teamu Renault - Romaina Grosjeana, który w międzyczasie startuje w serii GP2.
"Zdaję sobie sprawę z tego, że jest masa kierowców walących w drzwi na moje miejsce, więc to normalne, iż zespół wywiera presję na kierowcę, lecz wówczas ja wywieram presję na siebie, choć teraz to nie jest miłe" - kontynuuje Piquet.
"Jestem pewien, że mój dzień nadejdzie, kiedy poczuję się bardziej komfortowo, kiedy zdobędę więcej doświadczenia, albo gdy Renault będzie lepsze lub gdy dostanę samochód, który będzie szybszy" - dodaje.
Póki co zapowiada się, że Piquet powinien się rozglądać za nową posadą w innej serii niż F1.
Dodaj komentarz
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.
Zaloguj się
Komentarze do:
Pogłoski o Nelsonie Piquecie Jr.









