Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Ocon wyrównał rekord F1. Jeszcze nie odpadł z żadnego wyścigu
Ocon wyrównał rekord F1. Jeszcze nie odpadł z żadnego wyścigu

2017-10-13 - G. Filiks     Tagi: Formuła 1, Ocon
Esteban Ocon podczas GP Japonii wyrównał jeden z rekordów Formuły 1.

Kierowca Force India oraz junior Mercedesa ma na koncie 25 startów w królowej sportów motorowych i jeszcze ani razu z niej nie odpadł. Podobna historia przydarzyła się jedynie... Maxowi Chiltonowi, który nie osiągnął mety dopiero w 26. występie.
Ocon wyrównał rekord F1. Jeszcze nie odpadł z żadnego wyściguOcon wyrównał rekord F1. Jeszcze nie odpadł z żadnego wyścigu
Jeśli Ocon ukończy przyszłotygodniowe GP USA, pobije Brytyjczyka. I to mimo swoich niemal regularnych kolizji z zespołowym partnerem Sergio Perezem.

Co więcej, Francuz w tym roku zapunktował 15 razy na 16 dotąd rozegranych wyścigów. Nie udało mu się to tylko w GP Monako, gdy przebił oponę.
Ocon imponował regularnością również zanim dostał się do F1. Zmierzając w 2015 roku po mistrzostwo serii GP3 ukończył w niej wszystkie wyścigi sezonu. Raz tylko został zdyskwalifikowany. Poza tym, dziewięć razy z rzędu zajął to samo miejsce - drugie.

Jeżeli podtrzyma dobrą passę, 21-latek będzie miał szansę pobić także rekord ukończonych wyścigów F1 z rzędu w ogóle (nie tylko od początku kariery). Należy on do Nicka Heidfelda, który w latach 2007-2009 mijał metę nieprzerwanie przez 33 Grand Prix.