Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Mercedes chwali się nowym silnikiem
Mercedes chwali się nowym silnikiem

Mercedes chwali się nowym silnikiem

2019-02-13 - G. Filiks     Tagi: Silniki, Formuła 1, Mercedes
Mercedes poinformował o wyposażeniu swojego bolidu Formuły Jeden na sezon 2019 w całkowicie nowy silnik.

Tegoroczne samochody F1 jak wiadomo mają przede wszystkim inną aerodynamikę od poprzedników. To efekt zmian w przepisach technicznych. Najlepszy zespół ostatnich lat dokonał szeroko zakrojonych modyfikacji także w jednostce napędowej. Chociaż nie jest to rewolucja, a raczej ewolucja. Po prostu motor jeszcze bardziej dopieszczono. Co zrobiono konkretnie? O tym opowiada szef działu silnikowego Mercedesa - Andy Cowell.

„Wprowadziliśmy zmiany w architekturze chłodzenia, na czym miejmy nadzieję skorzysta aerodynamika bolidu, jak i wydajność jednostki napędowej - więc miejmy nadzieję pomogliśmy w ten sposób jednocześnie nadwoziu oraz silnikowi". - mówi Brytyjczyk. „(...) Poczyniliśmy kroki w kwestii wydajności spalania i w systemie ERS. Wspominając o połączeniu pomiędzy instalacją turbosprężarki, układem MGU-H, inwertorem, bateriami oraz MGU-K, cały ten system może teraz funkcjonować wydajniej i pomagać w dostarczaniu dodatkowej energii podczas wyścigu".
Na sezon 2019 podniesiono limit paliwa na wyścig - ze 105 do 110 kg - jednak Cowell sugeruje, że bolid Mercedesa z wydajniejszym silnikiem może nie być tankowany do pełna. Chodzi o to, aby zaczynał zawody lżejszy od samochodów rywali.

„Jeśli posiadasz wydajny silnik z wydajną aerodynamiką i jesteś gotowy trochę zwalniać pedał gazu na końcu prostych, wówczas masz szansę startować do wyścigu z mniej niż 110 kilogramami paliwa". - tłumaczy.

„Każde 5 kg mniej oznacza wzrost szybkości o 0,2 sekundy na okrążeniu, więc istnieje naturalna korzyść z rozpoczynania zawodów odrobinę lżejszym pojazdem".
Mercedes chwali się nowym silnikiemMercedes chwali się nowym silnikiem
Prace Mercedesa nad udoskonaleniem silnika bądź co bądź nie przebiegły idealnie. Zarządzający zespołem "Toto" Wolff pod koniec ubiegłego roku wyznał, iż spodziewano się po nowej konepcji "trochę więcej".

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
NFS: Heat - gameplay trailer


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
4

Komentarze do:

Mercedes chwali się nowym silnikiem

Mercedes chwali się nowym silnikiem
Homuongous 2019-02-13 19:17
Mercedes 2019 aka Spalamy Jeszcze Więcej Oleju hahahahahahahahahahaha
Mercedes chwali się nowym silnikiem
Lsi 2019-02-13 20:33
Zas Tobie to tego oleju brakuje we łbie pacanie!!!
Mercedes chwali się nowym silnikiem
sz 2019-02-13 20:49
"zwalniać p* gazu na końcu prostych" to co kibice lubią słyszeć najbardziej hehehe zacznijmy przyznawać kierowcom punkty za ekonomiczną jazdę a na koniec sezonu nagrodę eko driver of the year bleah
Mercedes chwali się nowym silnikiem
KTM 2019-02-13 23:45
każda zmiana silnika z roku na rok jest "dopieszczeniem" , bo nawet nowe elementy są "dopieszczeniem" ..:-P