Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Mercedes ma trudności z udoskonalaniem silnika na następny sezon F1
Mercedes ma trudności z udoskonalaniem silnika na następny sezon F1

Mercedes ma trudności z udoskonalaniem silnika na następny sezon F1

2018-12-07 - G. Filiks     Tagi: Formuła 1, Mercedes, Silniki
Mercedes przyznał się do "drobnego niepowodzenia" w dążeniach do ulepszenia swojego silnika w Formule 1 na 2019 rok.

Niemiecka marka jest niepokonana w najważniejszej serii wyścigowej świata od pięciu sezonów, ale rywale coraz bardziej jej zagrażają. Musi więc mocno się starać, aby pozostać na szczycie. Tym bardziej, że na następny rok dość istotnie zmieniają się przepisy techniczne dotyczące aerodynamiki bolidów, a konkurencji idzie podobno nadspodziewanie dobrze odzyskiwanie docisku utraconego na skutek m. in. uproszczenia przedniego skrzydła.
Mercedes ma trudności z udoskonalaniem silnika na następny sezon F1Mercedes ma trudności z udoskonalaniem silnika na następny sezon F1
Słysząc to, Mercedes wzmożył wysiłki i chce zbudować na pierwszy wyścig szybszy samochód niż początkowo zakładał. Szef zespołu "Toto" Wolff wydaje się zadowolony z prac nad aerodynamiką, lecz jednocześnie zdradził, że nie wszystko wygląda różowo jeśli chodzi o rozwój jednostki napędowej.

„Zmieniono przepisy. Normalnie bolidy powinny mieć mniej docisku, ale są pogłoski na padoku, że ludzie zdołali odzyskać wiele z tego, co zabrał im nowy regulamin". - mówił Austriak na konferencji prasowej sponsora swojej stajni, firmy Hewlett Packard Enterprise. „Trwa ogromny wyścig zbrojeń w kwestii poszukiwania docisku, ograniczania oporu powietrza".

„No i oczywiście bardzo ważny jest silnik, dodawanie mu koni mechanicznych".

„Zatem stawiamy sobie naprawdę ambitne cele. Tak właściwie podwyższyliśmy je sześć tygodni temu, ponieważ słyszeliśmy pogłoski, że innym dobrze idzie. Celujemy teraz w lepszy czas okrążenia na pierwszy wyścig".
„Za nami dobre tygodnie w tunelu aerodynamicznym, natomiast mieliśmy drobne niepowodzenie przy silniku. Wierzyliśmy, że nowa koncepcja da nam trochę więcej".

„Ale ci chłopcy są naprawdę ambitni, jak każdy z nas, więc jestem optymistą. Niemniej nigdy nie wiesz, jak będzie. Dowiemy się tego, gdy ruszą kwalifikacje w Melbourne".
- dodał.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Skoda Superb - teaser nowych wersji


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
3

Komentarze do:

Mercedes ma trudności z udoskonalaniem silnika na następny sezon F1

Mercedes ma trudności z udoskonalaniem silnika na następny sezon F1
korkowy 2018-12-07 15:44
Mercedes jest mocny,ale często umniejsza swoje nowinki i moc silnika aby potem mówić,że byli gorsi,ale pokonali trudności itp.Tak często mówili jak i sam Hamilton przed wyścigiem lub w trakcie gdy słabo szło Hamiltonowi,że mają problem,ale w rzeczywistości go nie mieli i po wyścigu mówili,że w trakcie ścigania się samo poprawiło.Takie gadki gierki Mercedes często wstawiał i nadal wstawia.
Mercedes ma trudności z udoskonalaniem silnika na następny sezon F1
JJJAAAKOŚ .. 2018-12-07 20:14
Jaaakoś mu nie wierze...;-)
Mercedes ma trudności z udoskonalaniem silnika na następny sezon F1
Skoczek120 2018-12-08 07:53
@korkowy - dokładnie, a prawda jest taka, że bardziej bawili się z tymi niedorajdami z Maranello. :-P