Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?
Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?

Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?

2018-02-11 - G. Filiks     Tagi: Zak Brown, McLaren, Mercedes, Formuła 1
Przy obecnych przepisach Formuły 1 trzeba spodziewać się trwania w niej ery Mercedesa nie mniej niż przez siedem lat, uprzedza szef McLarena - Zak Brown.

Mercedes wygrał cztery ostatnie sezony w F1. Ubiegłego roku jeden z rywali - Ferrari - w końcu rzucił mu wyzwanie, ale niemiecka marka ostatecznie i tak pewnie obroniła mistrzostwo świata w obu klasyfikacjach.
Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?
Producent samochodów spod znaku trójramiennej gwiazdy zwycięża odkąd wprowadzono w 2014 roku hybrydowe silniki V6 turbo. Następna zmianę jednostek napędowych planuje się na rok 2021. Prawdopodobnie wejdą wtedy motory, które będziemy nazywać tak samo, mimo tego mają istotnie różnić się od obecnych. Na przykład brakiem układu MGU-H. Nowe władze F1 chcą też m. in. wreszcie przeforsować limit budżetowy dla zespołów, czy uzgodnić nowy, równiejszy podział pieniędzy między nimi.

Szykowane reformy sieją niepokój u części teamów. Nietrudno się domyśleć, że Mercedes jest jednym z nich. Na największego oponenta zmian wyrosło bądź co bądź Ferrari, znów otwarcie grożące odejściem z mistrzostw.
Stajnie, dla których zmiany są szansą na dołączenie do walki o tytuły, nawołują kierownictwo F1, aby nie wahało się ich wdrażać. Najpierw robił to Red Bull, teraz McLaren.

Brown ostrzega, że Formuła Jeden w aktualnej formie będzie skazana na triumfy tego samego zespołu jeszcze całe trzy lata.

„Myślę, że musimy zadać sobie pytanie: jeśli Mercedes zdobędzie mistrzostwo siedem razy z rzędu, jak wpłynie to na F1? Czy będzie to korzystne dla kogokolwiek w tym sporcie? Sądzę, że przy dzisiejszych przepisach, przy dzisiejszym wydawaniu pieniędzy, Mercedes jest wręcz pewniakiem do wygrania następnych trzech sezonów".
- mówi Amerykanin.„Jak się wydaje, mamy okazję naprawić to w 2021 roku, ale musimy to zrobić teraz, ponieważ sądzę, iż Formuła 1 będzie znacznie ciekawsza i tym samym cenniejsza dla nas wszystkich, jeżeli będziemy mieć cztery, pięć, sześć zespołów wygrywających wyścigi i walczących o tytuł".

„Myślę, że taka sytuacja koniec końców byłaby zdrowsza. Nie sądzę, aby Mercedes zyskiwał jakiekolwiek większe uznanie za wygranie 15 zawodów niż gdyby zdobył mistrzostwo zwyciężając po drodze 5 razy".

Spytany, czy zmiany sprzyjające wyłącznie widowisku mogą doprowadzić do opuszczenia F1 przez Mercedesa i Ferrari, Brown odparł: „Moim zdaniem to bardzo mało prawdopodobne, ale jak sądzę wszystko jest możliwe".„Dlatego musimy stworzyć przepisy, które pozwolą dołączyć do Formuły 1 tym, którzy się nam przyglądają".

„Gdyby doszło do tej niespodziewanej i miejmy nadzieję mało prawdopodobnej sytuacji
(odejścia dwóch topowych teamów - red.), F1 musi trwać dalej".

„Przypadek Ferrari jest wyjątkowy bo to Ferrari, ale już straciliśmy BMW, Toyotę, traciliśmy Hondę. Wszyscy widzieliśmy, jak producenci aut przychodzą i odchodzą, a F1 zawsze trwała dalej".
„Uzgadniając przepisy na przyszłość musimy więc wziąć pod uwagę, co jest najlepsze dla Formuły 1, nie dla producentów samochodów".

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Tesla prezentuje Dog Mode


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
21

Komentarze do:

Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?

Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?
haha 2018-02-11 13:39
no jak ma ktokolwiek pokonać Merca skoro buduja przed sezonem 100 silników ,każdy w innej konfiguracji,wybieraja 3 najlepsze i wydaja setki mln euro na to.Limit budżetowy nic nie da ,nie da sie kontrolować producenta silnika.Jedyne wyjście to uprościc silniki i zwiekszyc limit silników na sezon do 6-8 na zasadzie 6 fabryczny , 8 klient ,bo zespół fabryczny ma przewage nad klientem ,buduje bolid wokół silnika natomiast prywatny team musi przebudować bolid do silnika
Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?
Mercnice 2018-02-11 13:42
Mercedes ma kasę i klasę, zasługuje na to żeby wygrywać nawet dłużej. Sam czasami jeżdżę Mercem, ale tylko kiedy nie jeżdżę BMW które uważam za najlepszy wózek.
Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?
vettel to cienias 2018-02-11 13:45
Napewno bedą wygrywać z najbardziej utytułowanym kierowcą w stawce,który w przeciwieństwie do vettela nie potrzebuje sługi w drugim bolidzie,co za tym idzie nie obniża ogólnego poziomu swojego zespołu.Dodatkowo Sir Lewis Hamilton aka sebastian zjem cię a potem wydale,nie popełnia tylu błędów co niemiecki kaskader,więc pozwala to jego mechanikom na spokojne zajęcie sie ustawianiem bolidu dla obecnego mistrza świata i najszybszego kierowcy na pojedyńczym okr. wszechczasów.W przeciwieństwie do mechaników bogosławionego sebastiana,którzy najczęściej są zajęci odbudową bolidu lub wymianą podłogi,kiedy vettel niewierzy że jest tak słaby i myśli że to jest przyczyną jego wyników.😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣
Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?
Ferarista 2018-02-11 13:49
Już w tym roku mecedesik będzie płakał, Seb z Ferrari są gotowi dać im klapsa. Ferrari w tym roku nie będzie miało może najszybszego bolidu, ale Sebazdien spokojnie pokona nygusa. SZO.
Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?
PayDriver 2018-02-11 13:56
Tańsze i prostsze silniki zamiast skomplikowanych hybryd to jedyne wyjście. Bo teraz to wygląda tak, że kto ma najwięcej pieniędzy, najlepszych inżynierów i największe zasoby ten wygrywa. A to i tak walka jedynie między zespołami fabrycznymi, bo klienckie nie mają najmniejszych szans. Dla klienckich jedyna szansa to niezależny dostawca silników, ale żeby takich przyciągnąć trzeba uprościć konstrukcję.
Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?
Zmiany muszą być 2018-02-11 14:01
Silnik powinien być toporny i wpierdalać w ch** paliwa i oleju i mieć jeszcze więcej w ch** mocy. V8 to minimum 3 lytry abo więcej. Tysiąc kuni bez turbiny, ogień z rury, huk i płacz dzieci. Taka powinna być F1, krew kierowców na wirażach, strach w oczach Hamiltona, umięśnieni oryle za kierownicą a nie zniewieścieli chłopcy. Mordobicie, alkohol i przepychanki na torze. Walka koło w koło, tego chce kibic !
Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?
panafinea 2018-02-11 14:42
Porównywanie Ferrari do Toyoty, Hondy i BMW jest tak nietrafione i bez sensu, że aż... Brownowi marzy się, że jak odejdzie Ferrari i Mercedes, a najlepiej jeszcze RB, to moooże w końcu zacznie wygrywać. Marne są takie marzenia, bo i tak pozostanie świadomość, że brak jest tych najlepszych. Śmieszy mnie to, że Flinstonowie w F1 chcą mieć najwięcej do powiedzenia w kwestii formuły silnikowej. W F1, żeby wygrywać, trzeba dysponować kompletnym pakietem, albo zapewnić sobie wyłączność na jednostkę napędową od producenta spoza F1 - co i tak nie daje żadnych gwarancji. Nie mieć swojego silnika w F1 to jest śmieszne już na wejściu, ale za to pyszczyć i filozofować o czymś, czego się nie posiada to najpierwsi...
Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?
Co za bzdury 2018-02-11 15:25
jakieś uproszczenie silników czy limity budżetowe nic nie dadzą. I tak wygrywać będą najbogatsi a biedota będzie jęczeć, że im nie pasuje. Mercedes najpierw zabiegał o wprowadzenie skomplikowanych hybryd. A potem wydał gigantyczną kasę na zrobienie najlepszego motoru. I teraz odcina kupony. Ferrari też jest to na rękę bo wydali kupę kasy i są na drugiej pozycji. Więc te teamy będą tego bronić. To samo tyczy się podziału kasy. To teamy będące na czele chcą a więcej dostawać a nie dzielić się z tymi co jada gdzieś z tyłu. Co do BMW nie angażują się w zasadzie żadną wielką serię. Toyota nigdy nie mogła poradzić sobie w LM 24. Zawsze były baty. Podobnie inne marki.
Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?
Skorupa 2018-02-11 16:09
Mylisz się kolego. Uproszczenie silników może sporo zmienić. Przede wszystkim takie posunięcie może zachęcić do wejscia nowego dostawcy. Jeżeli konstruktorzy dostaną konkurencyjny silnik, wypną się na fabryki. Będą mieć najlepszy możliwy silnik w najnowszej specyfikacji.
Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?
Humonguos 2018-02-11 19:04
Jak długo władze F1 będą pozwalać na takie afery jak Spalamy Cysternę Oleju aka Mercedes AMG Petronas F1 Team tak długo Mercedes będzie wygrywał bo wiedzą że "klient płaci, klient żąda" i załatwili sobie takie zasady, takie przepisy, takie późniejsze ich interpretacje by było "po ich myśli". Mając tak genialny bolid mają niestety bardzo słabego zawodnika Przeciętniaka aka Płacząca Dziewczynka aka Hamilton, każdy pamięta co z nim robił Max albo Fernando i to dużo słabszymi bolidami. Hamilton jak już na samym starcie nie odjedzie daleko do przodu to się całkowicie gubi na torze, zapomniał jak się walczy z innymi. W tym momencie można przypomnieć jak wysoko awansował Błogosławiony Sebastian po incydencie wyścigowym na początku wyścigu a Hamilton siedział na końcu stawki i nie potrafił prawie nikogo wyprzedzić, taką to właśnie mają miernotę w tym Mercedesie, nawet musieli celowo niepoprawnie ustawiać bolid Valtteriego żeby Bottas był wolniejszy od Przestępcy Podatkowego aka Hamilton, żeby czasem Bottas nie wziął mistrza bo FIA-miltonik by się zapłakał. Takim perfekcyjnym bolidem jaki posiadał Hamilton to inny Angielski Przeciętniak czyli Palmer, nawet on wziąłby mistrza w 2017.
Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?
vettel to cienias 2018-02-11 19:59
hahahaha ciekawe czy ktoś przeczyta ten syf do końca,bo napewno nie ja.hahahahaha
Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?
Uproszczenie 2018-02-11 20:04
silników nic nie zmieni. Przestańcie te bzdury pisać. Do 2014 roku mieliśmy proste v8 przed chyba 2007 były jeszcze prostsze bo bez kers silniki v 10. A i tak jedne stajnie rządziły inne wiecznie były w ogonie. Prawda jest taka, że wygrywa ten kto wpompuje najwięcej kasy. Będzie prosty silnik to nawet gdy go zamrożą to będzie pompowanie kasy w samochód. generalnie fachowcy od f1 skomplikują i ten prosty silnik. Więc naprawdę dajcie se spokój z bzdurami.
Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?
F1 to elitarny 2018-02-12 11:36
sport dla bogatych wiec biedni do domu i tyle w temacie.
Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?
Dokładnie tak 2018-02-12 11:40
albo masz kase i sie bawisz w F1 albo Cie na to nie stać i odpuszczasz. Bieda zawsze ma pretensje do bogatych ze tez czegoś chce. 500+ niech im dadzą na waciki.
Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?
ale wy 2018-02-12 13:35
jesteście prości.Jak dobrze że zlikwidowali gimbazy ,które ogłupiały zamiast uczyć.Jak maja być tylko bogaci to zostana za 2-3 lata tylko 2 zespoły : Merc i Ferrari , nawet Renault nie wytrzyma finansowo, a RedBull nie będzie jeżdził na Hondzie ze 100KM straty,podobnie McLaren ,który dał sobie juz spokój z Hondą. Będziemy mieli mistrzostwa 2 kierowców nr 1 w swoich zespołach i paziów psujących wyścig drugiemu liderowi.I co wyścig to samo jak Moda na sukces.
Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?
ale wy 2018-02-12 13:35
jesteście prości.Jak dobrze że zlikwidowali gimbazy ,które ogłupiały zamiast uczyć.Jak maja być tylko bogaci to zostana za 2-3 lata tylko 2 zespoły : Merc i Ferrari , nawet Renault nie wytrzyma finansowo, a RedBull nie będzie jeżdził na Hondzie ze 100KM straty,podobnie McLaren ,który dał sobie juz spokój z Hondą. Będziemy mieli mistrzostwa 2 kierowców nr 1 w swoich zespołach i paziów psujących wyścig drugiemu liderowi.I co wyścig to samo jak Moda na sukces.
Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?
W wrc tez masz 2-3 2018-02-12 16:41
zespoły i jest ok.
Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?
do "ale wy" 2018-02-12 16:57
sam jesteś prosty, po co w f1 zespoły odstające na okrążeniu 2-3 sek. 3 zespoły po 3 bolidy i ściga sie elita na wysokim poziomie.
Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?
^^^ UP 2018-02-12 19:20
zrób fikołka i siadaj na vanisha bo się podnieciłeś stulejko
Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?
F.O.A.D 2018-02-13 06:15
@vette to cienias. Te w ktorym cie zakladzie zamkneli to ci podwioze jakas parowke. Tak caly czas cos o jakiejs parowce piszesz, dupodajca jestes to na 100% (ciekawe jak byc cie czarny podjechal w kupe) to bys lekko ochlona co do ksztaltow fitow. Szmata I cw** zwykly jestes, czarny ci w ryj plaziu zasrany. Dawaj teraz wylewaj sie tylko nie na temat parowek, Vettela czy SF.
Mercedes będzie wygrywał w F1 przez siedem lat?
vettel to cienias 2018-02-14 08:38
Nie bede sie rozpisywał z takimi przygłupimi jak ty,powiem tylko że twoja stara opierdala bo jest penerą i zakończę tą żenującą konwersacje japa cw**.