Formuła 1  »  Aktualności F1  »  McLaren o partnerstwie z Hondą: To była dla nas prawdziwa katastrofa
McLaren o partnerstwie z Hondą: To była dla nas prawdziwa katastrofa

McLaren o partnerstwie z Hondą: To była dla nas prawdziwa katastrofa

2017-09-20 - G. Filiks     Tagi: Eric Boullier, Silniki, Formuła 1, Honda, McLaren
Dobiegające końca współczesne partnerstwo McLarena i Hondy w Formule 1 przyniosło "prawdziwą katastrofę" dla wizerunku brytyjskiej stajni, stwierdził jej dyrektor wyścigowy Eric Boullier.

Zobacz także: Honda narzeka na McLarena »
McLaren i Honda wspólnie dominowali w F1 na przełomie lat 80. i 90., jednak reaktywacja legendarnego duetu okazała się niewypałem. Japoński koncern trzeci rok nie potrafi dać zespołowi z Woking konkurencyjnego silnika. Dlatego team przejdzie w sezonie 2018 na jednostkę napędową Renault.
McLaren o partnerstwie z Hondą: To była dla nas prawdziwa katastrofaMcLaren o partnerstwie z Hondą: To była dla nas prawdziwa katastrofa
Boullier w wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej F1 zwraca uwagę nie tylko na sportową porażkę rozpoczętego w 2015 roku przedsięwzięcia, ale też podkreśla, jak duże szkody kiepska hybryda Hondy wyrządziła McLarenowi na polu walki o sponsorów.

Spytany, jakim obciążeniem dla McLarena będzie utrata wsparcia finansowego od dostawcy silników i płacenie za motory, Francuz odparł: „Cóż, patrząc na ostatnie trzy lata, to była dla nas prawdziwa katastrofa w kwestii wiarygodności i pozyskiwania nowych sponsorów. Trzeba także patrzeć długoterminowo: jestem absolutnie pewny, że w ciągu następnych pięciu lat McLaren wróci na swoje miejsce. W związku z tym odzyskamy wiarygodność, a to odbuduje nasze portfolio sponsorskie. Może trzeba zaczekać 2-3 lata".
„Zajmujemy 9. miejsce w klasyfikacji konstruktorów". - kontynuował. „Myślę, że mając topowy silnik bylibyśmy teraz na 4. pozycji i samymi pieniędzmi otrzymywanymi z kasy F1 moglibyśmy pokryć koszty zakupu silników. Więc zmiana dostawcy nie będzie dużym ryzykiem finansowym".
„Dzięki udziałowcom, którzy byli wystarczająco odważni, aby dokonać wyboru słusznego pod względem sportowym i nie skrzywdzić McLarena. Mogli równie dobrze powiedzieć: »Poczekajmy, aż Honda się obudzi«".

„Osobiście trochę mi smutno, że nie wyszło nam, ale to były bardzo intensywne trzy lata".
- zakończył.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
NIO EP9 na trasie festiwalu w Goodwood


źródło: f1.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
3

Komentarze do:

McLaren o partnerstwie z Hondą: To była dla nas prawdziwa katastrofa

McLaren o partnerstwie z Hondą: To była dla nas prawdziwa katastrofa
Rododendron 2017-09-20 17:48
"Dlatego team przejdzie w sezonie 2018 na jednostkę napędową Hondy" - chyba powinno być Renault. Teraz McLaren i Honda będą się wzajemnie obwiniać, tak samo jak kiedyś Red Bull i Renault. Oby tylko za rok w McLarenie nie powiedzieli tego samego o Francuzach...
McLaren o partnerstwie z Hondą: To była dla nas prawdziwa katastrofa
Humongous 2017-09-20 19:40
McLaren 2012, czołowy zespół w stawce. McLaren 2015, silnik Hondy, ostatni zespół w stawce. Brak pytań.
McLaren o partnerstwie z Hondą: To była dla nas prawdziwa katastrofa
xsawierr 2017-09-21 09:39
Nie wnikając czy czoło stawki czy ostatni zespół , ale na silniku Hondy są przez 3 lata w ogonie. Teraz jeden na drugiego będzie klął