Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Maldonado 10 pozycji do tyłu na starcie GP Abu Zabi
Maldonado 10 pozycji do tyłu na starcie GP Abu Zabi

2011-11-01 - G. Filiks     Tagi: Abu Zabi, Yas Marina, Maldonado
Pastor Maldonado do przyszłotygodniowego wyścigu w Abi Zabi przystąpi z pola gorszego o dziesięć miejsc względem tego, jakie wywalczy podczas kwalifikacji. Powód? Wenezuelczyk w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będzie musiał użyć dziewiątego silnika.
Maldonado 10 pozycji do tyłu na starcie GP Abu ZabiMaldonado 10 pozycji do tyłu na starcie GP Abu Zabi
Wedle obowiązujących aktualnie przepisów każdy kierowca może w ciągu jednego sezonu korzystać z przydzielonych mu ośmiu jednostek napędowych. Napoczęcie dodatkowego motoru oznacza karę przesunięcia o dziesięć pozycji na starcie najbliższych zawodów. Maldonado ostatni dozwolony silnik miał w swoim bolidzie podczas niedzielnego wyścigu na torze Buddh, niestety został on uszkodzony przez skrzynię biegów, która uległa defektowi zmuszając Pastora do wycofania się z rywalizacji po zaledwie 12. okrążeniach.
Reprezentant Williamsa teoretycznie może jeszcze jeździć na wcześniejszych jednostkach, które porzucono z powodu przypuszczalnie rychłego kresu ich żywotności. Mocno wyeksploatowane motory potrafią jednak odmówić posłuszeństwa w każdej chwili, dlatego zawodnicy jeśli już ich używają, to wyłącznie na treningach.