Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Kubica chętny zająć się szkółką dla młodych kierowców w Polsce
Kubica chętny zająć się szkółką dla młodych kierowców w Polsce

Kubica chętny zająć się szkółką dla młodych kierowców w Polsce

2018-04-04 - G. Filiks     Tagi: Kubica
Robert Kubica chce pomóc iść w jego ślady młodym kierowcom z Polski. Nasz jedynak w Formule 1 zdradził, że myśli o poprowadzeniu w przyszłości szkółki dla tych, którzy będą próbować zrobić karierę w sportach samochodowych.

Gdy pierwsze kroki na torze stawiał Kubica, w ojczyźnie poza ojcem nie mógł liczyć chyba na niczyją pomoc. Dziś jest już wspierany przez dwie polskie firmy - Grupę Lotos i Olimp Sport Nutrition.
Kubica chętny zająć się szkółką dla młodych kierowców w PolsceKubica chętny zająć się szkółką dla młodych kierowców w Polsce
Jednak zawodnikom bez wyrobionej marki nadal jest niełatwo. Kubica dał nadzieję, że między innymi za jego sprawą kiedyś się to zmieni.

Robert ma chęci, aczkolwiek potrzebny mu jeszcze wolny czas - i oczywiście pieniądze.

Spytany w wywiadzie udzielonym telewizji Eleven Sports na konferencji prasowej Grupy Lotos, dlaczego młodym zawodnikom brakuje wsparcia i co można zmienić, aby więcej kierowców z Polski mogło zrobić wielką karierę, 33-latek powiedział: „Bardzo dużo można zmienić". „Problem jest taki, że... Ogólnie motorsport w Polsce nie jest za bardzo popularny. Rajdy samochodowe są bardziej popularne niż wyścigi jeśli chodzi o praktykowanie, ponieważ nie mówimy tutaj o oglądaniu Formuły Jeden, bo wiadomo, że F1 jest elitą i najbardziej popularną kategorią w motorsporcie. Główny problem motorsportu jest taki, że jest bardzo, bardzo, ale to bardzo drogi. I większość firm... Inwestycja musi się zwracać. Bardzo ciężko zainwestować - jednak spore pieniądze - już na poziomie kartingu firmom, które tak naprawdę nie mają żadnej gwarancji, że im się to zwróci. Nie ukrywajmy, że życie jest brutalne i niestety jest bardzo ciężko".
„W ogóle Grupa Lotos zrobiła dużo dla sportu, dla skoków narciarskich, dla piłki nożnej, dla różnych innych dyscyplin. Dla sportów samochodowych też, ponieważ jest aktywna w motorsporcie od dobrych kilku albo nawet kilkunastu lat. Ale jednak zrobienie... Nawet był taki plan i myśli o zrobieniu jakiejś tam szkółki dla młodych dzieciaków",
- wyjawił, „ale jednak chyba jedyną osobą, która mogłaby zająć się tym w Polsce i zrobić to z pasją i bezinteresowanie, ale mając wiedzę o tym... Jest mało takich osób i na pewno moja osoba mogłaby sporo pomóc". - zwrócił uwagę.„Najprawdopodobnie jest tak, że w przyszłości to się może i wydarzyć", - zapowiedział, „ale... Tak naprawdę chęci są, ale potrzebne jest też coś więcej niż tylko chęci - i czas. Na dzień dzisiejszy tego czasu mam bardzo mało". - dodał.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
WRC 8 - odcinek w Chile


źródło: Eleven Sports

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
4

Komentarze do:

Kubica chętny zająć się szkółką dla młodych kierowców w Polsce

Kubica chętny zająć się szkółką dla młodych kierowców w Polsce
Humonguos 2018-04-04 21:42
Kubica i nauka? wolne żarty, przecież on nie ma pojęcia o szkoleniu, nie ma wiedzy na temat technik i procedur szkoleniowych, nie ma wiedzy pedagogicznej jak odpowiednio podchodzić z programem szkoleniowym do młodego człowieka itd itp. Był kiedyś taki "trener" w skokach, mizerny był jak był skoczkiem, bardzo mizerny a później człowiek który nie miał pojęcia o byciu trenerem został trenerem... na wyniki a raczej ich brak długo nie trzeba było czekać, nasza kadra była parodią. Zatrudniono fachowca z Austrii, pana Stefana i od razu nasi zaczęli zdobywać bardzo wysokie pozycje w generalce. Kubica i trenowanie młodych? dobry żart.
Kubica chętny zająć się szkółką dla młodych kierowców w Polsce
Lsi 2018-04-04 21:59
Humonguos Ty z pewnością wiesz lepiej, bo przecież w przeciwieństwie do Roberta Kubicy jesteś dorosłym i odpowiedzialnym trzynastolatki email
Kubica chętny zająć się szkółką dla młodych kierowców w Polsce
xsawierr 2018-04-05 00:29
Za tamtego pana prowadzącego skoczków przed Stefanem nasi zdobyli dwa złote medale olimpijskie, Stoch zgarnął mistrzostwo świata i puchar świata również w pucharze świata wygrywali Żyła, Biegun i Ziobro (zdobył też 3cie miejsce) , a w drużynie też stawali na podium ! Więc Łukasz robił dobrą robotę i nie miał tyle pomocników jak też funduszy i zaplecza technicznego co Stefan. Humo ukłoń się przed Kruczkiem i nogi mu wyliż !
Kubica chętny zająć się szkółką dla młodych kierowców w Polsce
lubie bait 2018-04-05 12:22
ten de** od baitowania nie dorzuci tutaj nic?