Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Kovalainen: Nasza przewaga nad debiutantami powiększy się w Hiszpanii
Heikki Kovalainen

Kovalainen: Nasza przewaga nad debiutantami powiększy się w Hiszpanii

2010-04-21 - A. Stepczyk     Tagi: Barcelona, Kovalainen, Lotus, Lotus T127

Heikki Kovalainen wierzy, że plan wprowadzenia nowych ulepszeń w Lotusie, przygotowany na hiszpańskie GP, będzie miał ogromny wpływ na to, jak zespół będzie się prezentował przez resztę sezonu.

Lotus twierdzi, że główna modernizacja bolidu może przyczynić się do zyskania ponad sekundy czasu na każdym okrążeniu. Takie zwiększenie wydajności powinno pozwolić zespołowi na konkurowanie z lepszymi ekipami.

Zdaniem fińskiego kierowcy, jeżeli spełnią się oczekiwania inżynierów, to Lotus może zaprezentować się w obecnym sezonie znacznie lepiej niż oczekiwano tego na początku.

"Jest to dość znaczący krok i wyśmienity punkt zwrotny dla nas.", powiedział Kovalainen. "Jeśli nowy pakiet dostarczy nam tego, co oczekujemy, wtedy przesuniemy się dużo do przodu, a nasza przewaga nad nowymi zespołami powiększy się." Kovalainen jest przekonany, że ulepszenia przygotowywane na GP Hiszpanii są o wiele bardziej znaczące, niż można się tego było spodziewać.

"Z pewnością będzie to większy krok na przód niż zazwyczaj, ale nie można też lekceważyć innych zespołów i tego co one mogą przygotować. Mam jednak nadzieję, że nasze postępy będą większe niż innych."
"To będzie interesujące, zobaczyć, co pozostałe z nowych zespołów będą w stanie zrobić. Miejmy nadzieję, że uda się zwiększyć różnicę między nimi a nami."




źródło: www.autosport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Kovalainen: Nasza przewaga nad debiutantami powiększy się w Hiszpanii

Kovalainen: Nasza przewaga nad debiutantami powiększy się w Hiszpanii
Pioykowsky 2010-04-21 15:59
Uważaj bo Pole Position zdobędziesz w Barcelonie :-D