Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
Wypadek Kubicy

Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"

2011-02-06 - P. Pokwicki     Tagi: Kubica
Robert Kubica doznał wypadku podczas dzisiejszego rajdu Ronde di Andora - Val Merulo 1. Polak jadący Skoda Fabią S2000 uderzył w bariery, okalające trasę.Samochód był na tyle zniszczony, że do akcji musieli przystąpić strażacy, który rozcinali auto. Pilot Roberta - Jakub Gerber nie doznał obrażeń, o czym poinformował na Facebooku.
 
Telewizja TVN 24 powołując się na włoskie media informuje: "Szereg złamań u Kubicy". Głównie mówi się o złamaniu nadgarstka. Jeśli to okaże się prawdą, to Polaka może czekać bardzo ciężki sezon w Formule 1. Taka kontuzja oznaczałaby brak testów, a niewiadomo czy Kubica wyleczyłby się do pierwszego wyścigu.

Kolejne źródła podają, że Kubicy doznał złamania kości udowej, co mogłoby oznaczać stracony sezon dla Polaka.
Wypadek KubicyWypadek Kubicy
W stacji TVN 24 rozmawiano z Grzegorzem Możdżyńskim, który rzekomo kontaktował się z ojcem Roberta. Nieoficjalnie doszło do kilku złamań.

Natomiast w innej stacji - TVP Info przyjaciółka Jakuba Gerbera poinformowała, że jest to złamanie kości udowej i prawdopodobnie koniec sezonu dla polskiego kierowcy.
Około godziny 12:30 można spodziewać się wyników badań, przeprowadzonych w szpitalu.

Stacja Polsat News podała bardzo złe informacje. Twierdzą oni, że Kubicy grozi utrata lewej dłoni. Źródłem jest Polska Agencja Prasowa, która powołuje się na agencję informacyjną ANSA.

Wyniki badań oraz informacje ze szpitala zostaną ogłoszone o godzinie 14. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie w porządku.
Wypadek KubicyWypadek Kubicy
Nasilają się informacje o zmiażdżeniu ręki. Na oficjalne doniesienia należy jednak poczekać do godziny 14.

Rzecznik szpitala w którym przebywa Kubica, zdementował plotki o amputacji. Są złamania, ale o amputacji nie ma mowy. Wkrótce pokażemy pierwsze zdjęcia z wypadku.

Okazuje się, że bariera, w którą uderzył polski kierowca, przecięła samochód i dostała się do środka.
Wypadek KubicyWypadek Kubicy
14:00 Konferencja szpitala została przesunięta na godzinę 16, tymczasem Polsat News informuje o możliwości amputacji całego ramienia.

Kubica jest na sali operacyjnej, a lekarz prowadzący nie wyklucza amputacji ramienia.

Oprócz tego lekarze informują o złamanej kości udowej oraz o krwotoku wewnętrznym. W szpitalu jest Flavio Briatore.
Wypadek KubicyWypadek Kubicy
Nieoficjalnie mówi się, że lekarze uporali się z najpoważniejszym urazem, czyli krwotokiem wewnętrznym.

Oficjalną przyczyną wypadku Kubicy był mokry asfalt oraz wybrzuszenie na asfalcie, spowodowany wystającym korzeniem drzewa.

Włoskie serwisy internetowe informują o amputacji ramienia...
Wypadek KubicyWypadek Kubicy
15:00 O godzinie 16:30 przed szpitalem dostępny będzie menadżer Roberta - Daniele Morelli.

Zespół Lotus Renault GP poinformował o licznych złamaniach prawej dłoni, ręki oraz nogi.

Konferencja została przeniesiona na godzinę 17. Prawdopodobnie cały czas trwa operacja.
Wypadek KubicyWypadek Kubicy
Stacja Polsat News przeprowadziła rozmowę z rzecznikiem zespołu Lotus Renault GP. Powiedział on, iż operacja ma potrwać 5 godzin.

Jakub Gerber twierdzi, że informacje o zmiażdżeniu prawej ręki Kubicy są mocno przesadzone. Podobno dłoń nie wyglądała na bardzo uszkodzoną. Krakowianin ma jednak złamaną rękę i nogę.
Wypadek KubicyWypadek Kubicy
17:00 Najnowsze doniesienia: nie ma zagrożenia życia, nie ma krwotoku wewnętrznego, nie powinno być amputacji, lekarza starają się przywrócić wszystkie funkcje kości. Operacja jest dopiero w początkowej fazie i zakończy się o 20. Dopiero wtedy lekarze przeprowadzą konferencję.
Wypadek KubicyWypadek Kubicy
Daniele Morelli potwierdza, że amputacja nie wchodzi w grę. Jest to z pewnością bardzo ważna informacja.

Morelli dodał jednak, że pełne odzyskanie funkcjonalności ramienia oraz ręki może być niemożliwe, co prawdopodobnie wykluczyłoby Polaka z dalszej jazdy w Formule 1.

18:00 Gerber: "Robert był przytomny, później zemdlał i odzyskiwał świadomość kilka razy, nie wiedział w pełni co się stało".
Wypadek KubicyWypadek Kubicy
Kubicę operuje Mario Igor Rossello - być może najlepszy fachowiec od chirurgii ręki w Europie. Jak podaje jego prywatna strona internetowa, Profesor Rossello od 30 lat zajmuje się chirurgią ręki i traumatologią związaną z urazami górnych kończyn oraz ich części dystalnych. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze.
Wypadek KubicyWypadek Kubicy
19:00 Kolejne informacje - Morelli powiedział, że przywrócono krążenie w dłoni Roberta. Poskładano również wszystkie kości. Jeszcze bardziej optymistyczne słowa płyną z ust Erica Boulliera, który powiedział, że Robert może wystartować w Bahrajnie. Nie są to jednak potwierdzone informacje, więc nadal musimy czekać.
Wypadek KubicyWypadek Kubicy
Doniesienia na temat Boulliera zostały jednak szybko sprostowane. Francuz powiedział, że Kubica raczej nie wystartuje w Bahrajnie, ale nie wiadomo kto go zastąpi. Tymczasem w szpitalu zjawił się Fernando Alonso.

20:50 Prawdopodobnie operacja dobiegła końca. Źródła twierdzą, że udało się odbudować całą rękę. Daniele Morelli powiedział, że Kubica wróci do ścigania.21:30 W rozmowie z telewizją Polsat News, pilot Roberta Kubicy Jakub Gerber powiedział: "Jestem trochę poobijany. Fizycznie czuję się dobrze, ale wiadomo, że gorzej jest z psychiką. Jakoś się trzymamy. Z samochodu wyszedłem o własnych siłach i uruchomiłem procedurą wypadową. Był to typowy rajdowy wypadek. Samochód zaczął się obracać i kierowca próbował ratować sytuację. Szczęście w nieszczęściu, że bariera, która wbiła się w samochód tylko drasnęła Roberta. Nie chcę myśleć co by się działo gdyby było to pół metra obok. Robert był przytomny podczas całej akcji ratowniczej. Wiemy, że wszystko jest na dobrej drodze. Z tego co wiem zakończyła się operacja ręki, była też operowana noga, ale więcej szczegółów zna menadżer Roberta. Wszystko wygląda dobrze. Jest to silny człowiek, dlatego pomoże mu to w walce o powrót".

21:40 James Allen informuje, że rehabilitacja Kubicy powinna potrwać około sześciu miesięcy.

21:46 Wygląda na to, że informacje Allena były błędne. Doktor, który operował dłoń Kubicy powiedział, że rehabilitacja zajmie nawet rok. Najbliższe pięć dni, Kubica ma spędzić na oddziale intensywnej terapii.

22:30 Operacja przebiegła sprawnie. Ręka wyglądała poważnie i okazuje się, że było zagrożenie amputacją, ale doktor Igor Rossello zrekonstruował wszystkie kości. "Musimy poczekać tydzień, aby stwierdzić czy ręka będzie w pełni sprawna. Jeśli tak będzie to rehabilitacja potrwa rok, ale nie oznacza to, że Robert na pewno powróci do sportu" - powiedział Rossello. Jutro o godzinie 9:30 oficjalne oświadczenie ma wydać szpital, w którym przebywa polski kierowca.
w szpitalu rozpoczęła się kolejna operacja. Telewizja Polsat News informuje, że stan jednej z nóg Roberta Kubicy jest bardzo poważny. Operacja ma potrwać do północy.
 
Tymczasem do szpitala mają jutro przyjechać kolejni kierowcy Formuły 1.

7 lutego 2011 - 10:00 Kubica został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej, nawiązał kontakt i z powrotem został wprowadzony w stan śpiączki, w celu odpoczynku.

11:20 Eric Boullier: "Robert na pewno odpuści kilka miesięcy jazdy, ale nie będzie to cały rok".

Daniele Morelli poinformował, że polski kierowca narzeka na ból ręki i nogi.

11:48 Trwa konferencja w szpitalu. Robert Kubica od dwóch godzin oddycha samodzielnie.

12:43 "Pacjent został przez nas przejęty w stanie zdecydowanie krytycznym, miał kilka krwotoków w tym wewnętrznych, również w klatce piersiowej, to spowodowało konieczność drugiej fazy operacyjnej w sali operacyjnej. Mieliśmy do czynienia z krwawieniem bardzo trudnym do skontrolowania. Pacjent dobrze reaguje na wszystkie kuracje, jego stan jest bardzo dobry, jednak jeśli chodzi o jego płuca będzie poddawany dalszym analizom. Powrót do zdrowia jest zdecydowanie dobry - będzie trzeba przeprowadzić kolejne kontrole. Wydaje się, że wszystkie zakończenia nerwowe zostały przywrócone. Pacjent jest poddany znieczuleniu. Stan pilota jest dobry".

"Kierowca stracił 5-6litrów krwi i to było największym naszym zadaniem, aby to zatamować. Oddycha sam, był do ranka intubowany i oddychał za pomocą maszyny. Czuje ból, ale ten ból można kontrolować. Nie może rozmawiać absolutnie z dziennikarzami. Teraz zostanie już całkowicie przytomny, nie zostanie wprowadzany w żadne śpiączki, musieliśmy go całkowicie wybudzić aby zanalizować jego stan zakończeń nerwowych, potem go znieczuliliśmy, jest z nim kontakt, będzie nam mówił czy ma jakieś problemy czy nie. Z punktu widzenia organów i z systemu oddychania nie ma żadnych problemów. Nie ma żadnych problemów związanych z zagrożeniem życia. Mamy jeszcze niewielkie problemy z płucami związane z obrażeniami, jakie ciało przyjęło". - pierwszy lekarz, szef grupy chirurgicznej lekarzy.

"Stan Roberta jest związany z tym że przeszedł ogromne traumy szczeólnie jeżeli chodzi o rękę i nogę, było uszkodzenie łokcia i barku, jest też wielopunktowe złamanie nogi, wiele obrażeń kończyny górnej, bariera wybiła mu bark i połamała rękę, wspominano coś o amputacji, ale nie mogliśmy wszystkiego załatwić za pierwszym razem, były inne priorytety, ten ból może jeszcze spowodować komplikacje oddechowe, potem przyjdzie faza rekonstrukcji kończyny górnej, starają się przywrócić wszystkie zakończenia nerwowe, zastosowaliśmy podpórkę wewnętrzną na nogę. Jeśli chodzi o rzepkę nie ma większych problemów. Jeśli chodzi o złamanie szyjki uda będziemy jeszcze badali jakie przedsięwzięć będzie używali aby doprowadzić do pełnego wyleczenia. To co mieliśmy zrobić wczoraj zrobiliśmy, musieliśmy dać czas reanimatorom aby przywrócić funkcje życiowe Roberta, będziemy starali się poskładać łokieć" - drugi lekarz.

13:55 Niesamowite informacje z Włoch. Robert Kubica jest w stanie poruszać palcami. To bardzo dobry znak.

14:30 Korespondentka Polsat News powiedziała, że lekarz przekazał informację, iż nie ma zagrożenia dla kariery Roberta. Kolejna bardzo dobra wiadomość dzisiejszego dnia.

16:10 O godzinie 19 zaplanowano kolejną konferencję na temat stanu zdrowia Roberta.

17:25 Flavio Briatore rozmawiał z Robertem, a nawet żartował. Włoch powiedział, że rozmawiali o powrocie do ścigania, a nie o wypadku. Takie wsparcie jest teraz na pewno ważne dla polskiego kierowcy. Przypominamy, że na miejscu są również Fernando Alonso, Eric Boullier, Witalij Pietrow oraz Pastor Maldonado.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
24h Le Mans 2018 - highlights


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
63

Komentarze do:

Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"

Klucznik
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
Klucznik 2011-02-06 11:23
Chyba zaczyna się sprawdzać reguła, że Kubica ma co 2 sezon dobry... A teraz Renault ma potężny problem, bo potrzebuje doświadczonego kierowcy do testów. Czyżby szczęście uśmiechnęło się dziś do Nicka Heidfelda?
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
TDi76 2011-02-06 11:27
Robert trzymaj sie,oby wszystko bylo ok i udalo mu sie wystartować w F1. Dziwi mnie ze team pozwolił Kubicy startować w rajdach,przeciez mozna było sie spodziewać takiego wypadku...co teraz zrobi zespoł Roberta,zabroni mu startow ? Oby wyciągneli odpowiednie wnioski,moim zdaniem albo F1 albo rajdy i koniec.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
pokwa 2011-02-06 11:53
To, że zabronią to na bank. Dodam jeszcze, że niektórzy piszą o amputowaniu nogi, ale nie brałbym tego na poważnie. Webber też miał 2 lata temu wypadek - tylko, że w grudniu i pisano, że na wózku skończy... Podobno wyniki badań mają być o 12:30. Stawiam na złamanie kości udowej, i przerwę 3 miesięczną od startów.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
Norby 2011-02-06 12:10
W TVN 24 właśnie podano, że "Wstępne badania wykazały złamanie nogi w kilku miejscach." Po co on się tak pchał do tych rajdów? Powinni mu tego zabronić wcześniej. Szykował się taki emocjonujący sezon, życzę Kubicy jak najlepiej, ale obawiam się, że sezon dla niego jest stracony. A był w wybornej formie... szkoda wielka.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
adamsky 2011-02-06 12:20
Nie no brak mi słów... jak juz slyszalem wczesniej o tym rajdzie w niedziele to taki scenariusz przeszedl mi nawet przez myśl, no i wykrakalem...ręce mi opadają... po h..a on sie pcha na te rajdy, są 10razy bardziej niebezpieczne od F1, pomimo mniejszych prędkości, gdyby bolidem uderzył tak samo w ten mur to wyszedłby tylko z siniakami..
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
Maggot666PL 2011-02-06 12:21
Czepcie się zabraniania rajdów, lepsza to opcja niż nudne F1. Oby wyszedł z tego w jak najlepszym stanie oczywiście.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
pokwa 2011-02-06 12:23
Robi to co chce i to co lubi. Jest dorosły. Trudno. Mam nadzieję, że będzie jak najlepiej, a Robert wróci silniejszy.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
Esond 2011-02-06 12:37
po raz 1 jechal w rajdzie autem S2000 nie?
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
adamsky 2011-02-06 12:37
pokwa, silniejszy nie wroci...to moze byc koniec kariery, jedna z rąk jest niemal zmiazdzona i moze nie da sie jej poskladac.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
retrum1994 2011-02-06 12:46
adamsky to samo mowióno o Masie i Webberze wtedy... A jednak wrócili... Wiem, że to były inne sprawy ale jednak Massa kompletnie rozbita głowa nikt nie myślał ze w ciągu pół roku zdoła wrócić...
Schakal
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
Schakal 2011-02-06 12:46
Nie wierze....... :-(
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
Norby 2011-02-06 12:48
Na razie jeszcze nic pewnego nie wiadomo, każda agencja podaje inne informacje. Rzecznik Teamu Renault podaje, że Robert narzeka na ból ręki i nogi, nic więcej, ciągle jest nadzieja, że nie będzie jednak tragedii.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
F1_Team 2011-02-06 12:49
No i teraz pewnie Robert rozbebeszył cały sezon zespołowi Lotus Renault ( a zapowiadał sie konkurencyjny bolid) sobie, no i nam kibicom :/ ehhh... beznadziejna niedziela, ze tez nie zrobili jak kiedys ze zabronili mu jechac w któryms z rajdów....
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
retrum1994 2011-02-06 12:49
Hm wg mnie to może być dość poważne ale wróci jak inni wielcy kierowcy.... Jeśli tylko uda się rękę poskładać aa wierze że się uda to wróci:-)
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
Pioykowsky 2011-02-06 13:03
Teraz się znalazła banda krzykaczy "po co KUB startował w rajdach, wiedziałem że się kiedyś rozwali", srata tata. Poczytajcie komentarze sprzed tygodnia, "KUB jest świetny! startuje w rajdach i F1! zdobędzie mistrzostwo w F1 i się przeniesie do WRC! a do tego czasu już sporo namiesza!"...żal. Niestety, wypadki chodzą po ludziach, a najlepsi lekarze świata stają na głowie, żeby w przypadku najlepszych sportowców ich skutki były jak najmniejsze.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
Asik 2011-02-06 13:12
Ale pechowo mam nadzieje, ze szybko wroci bo F1 bez Roberta to nie to samo.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
TDi76 2011-02-06 13:12
o godz.14.oo oficjalne oswiadczenie ze szpitala i koniec pitolenia
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
Norby 2011-02-06 13:17
Pioykowsky: jednym się podobało, innym się to nigdy nie podobało, więc nie wyzywaj tych drugich od "bandy krzykaczy", ok? Ale ja wierze, że jedni i drudzy teraz tak samo są przejęci i trzymają kciuki za Kubicą.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
adamsky 2011-02-06 13:25
Pioykowsky, jezeli do mnie pijesz, to ja nigdy nie wychwalałem, że Kubica startuje w rajdach. także ja do tej bandy krzykaczy nie zaliczam się.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
Savage78 2011-02-06 14:51
O w mordę to nieciekawie
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
Sauber 2011-02-06 14:53
To teraz tylko czekac na nastepny sezon, bo w tym juz raczej nie wroci. Zjebal sobie sezon i Renault i to tylko i wylącznie jego wina. I co ja teraz bede oglądał :/
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
pokwa 2011-02-06 15:12
Człowieku! On może mieć amputowane ramie, a ty narzekasz co będziesz oglądał!? Za robotę się weź!
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
retrum1994 2011-02-06 15:44
Teraz wyszło jakie dzieci oglądają F1.... Rozumiem. Ale nie można tracić wiary... Miejmy nadzieje ze jak w Kanadzie wyjdzie z stosunkowo małą ilością obrażeń.... Nie łudzmy się że w tym roku go zobaczymy bo to będzie trudne ale nie tylko dla Kubicy się F1 ogląda... Oby skończyło się tylko na złamaniach....
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
mcabra 2011-02-06 15:45
Nie denerwuj się pokwa. Nie każdy naprawdę fascynuje się formułą 1, wiele osób zaczęło oglądać ten sport z uwagi na Kubice i jego sukcesy. Do tego duża cześć kibiców to po prostu dzieci i młodzież. Jednak są ludzie, którzy po mimo tego co stanie się Kubicy nadal będzie oglądać ten sport. Kubica jest dorosłym facetem, robi to co lubi, a że wypadki się zdarzają nie od dzisiaj jest wiadome raczej dla wszystkich. Także nie mam nic mu za złe i trzymam za niego kciuki.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
cezarek7 2011-02-06 15:54
po ludzku rzecz biorąc - współczuję i życzę Kubicy szybkiego powrotu do zdrowia. Całe te jego rajdy to jednak - z punktu widzenia ambicji osiągnięcia czegoś w F1, brak profesjonalizmu i niepotrzebne ryzyko. Pokerzysta powinien o tym wiedzieć. Szczególnie teraz gdy znalazł się sponsor, kasa a i samochód chyba wreszcie jest dobry.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
wrc5555 2011-02-06 15:56
Zdrowiej !Zdrowiej! Zdrowiej! Robert
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
F1_fun_F1 2011-02-06 16:01
Szkoda:-((( Mam nadzieje że Kubek szybko wroci do zdrowia tak jak kiedys kiedy tez mial skomplikowane zlamanie reki. Wierze w niego i życze szybkiego powrotu do zdrowia. Szkoda że nie zobaczymy go wsród najlepszej czołówki F1 no ale sobie poczekamy. Sezon od 13 wiec maniacy juz beda sie stresowac kto bedzie najlepszy.pozdrawiam Roberta i wszystkich maniaków F1:-)
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
retrum1994 2011-02-06 16:22
F1 fun wtedy to było złamanie aa teraz do końca niewiadomo co z ręką... ale wróci po roku przerwy wg mnie
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
wrc5555 2011-02-06 16:41
Sauber co ty piszesz jaka jego wina że oddał się pasji rajdów samochodowych (rajdy są mu bardzo bliskie) jak i starty w Formule 1 . Robert Kubica jest człowiekiem wielkiej pasji i sportów samochodowych który nie boi sie podejmować nowych wyzwań .ROBERT trzymam kciuki za ciebie szybkiego powrotu do zdrowia.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
SAPIENS 2011-02-06 17:47
F1_fun_F1 mial zlamanie, ale to byla inna seria, nie tak mordercza jak F1... Trzymam kciuki, i się modlę, żeby wrocil, chcialbym go ogldac wciaz za kolkiem, jak pokazuje klase.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
Gregor 2011-02-06 17:48
Właśnie słyszałem w trójce, że amputacja to nie plotki bo po prostu w skutek wypadku doszło do częściowej amputacji dłoni - ta bardierka po prostu ją przecięła - słabo mi się robi jak o tym pomyślę a jednak jestem wściekły na Roberta bo zawalił sobie karierę i jestem wściekły na na siebie i wielu kibiców, którzy myśleli "w ośce ich prawie objechał to w S2000 to nie da im szans". Może te oczekiwania kibiców, nagrody i uznanie innych rajdowców kazały mu startować bez odpowiednich przygotowań i testów.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
Bartek. 2011-02-06 18:17
Robert wracaj do F1 migiem i zdobądź mistrzostwo świata!
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
TDi76 2011-02-06 18:45
ROBERT WRACAJ SZYBKO DO ZDROWIA ,bo F1 bez Ciebie to już nie to samo !!! GDńSK CIE POZDRAWIA !!!!
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
SAPIENS 2011-02-06 18:50
@gregor popatrz jak media manipulują, jak szukają sensacji. Poczytaj choćby ten wpis, tu amputacja nogi, ręki, złamane uda, potem ręce, potem znowu udo, potem że nie udo i sratatatata. Ja wracam tu jutro, jak już będzie po operacji i będzie oficjalny komunikat. nie dam sie zwariować. Tak samo bylo w 2007 roku, że noga zlamana, ze reka, ze nie wiadomo co, w efekcie kubica na drugi dzien sam chodzil. To jasne ze tym razem czeka go rehabilitacja, ale nie dajmy sie zwariowac. wszyscy gonią za sensacją. To pokazuje, że w pelni rzetelnych mediów już nie ma. Tu jest i tak nie źle, ale wciaż nie tak, jak być powinno.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
pokwa 2011-02-06 19:21
SAPIENS masz rację z tym, że większość to tylko plotki, ale starałem się informować o wszystkim na bieżąco. Nie zależy mi na tym, aby jeden z drugim kliknęli w link. Staram się po prostu przedstawić to, co sam czytam na twitterze i w innych miejscach. Dramat robiły włoskie media, a teraz wszystko wskazuje na to, że będzie coraz lepiej. I oby tak było. Pozdrawiam wszystkich czytających i komentujących. Szkoda, że taka aktywność jest spowodowana takim przykrym zdarzeniem.
eln1no
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
eln1no 2011-02-06 19:21
@SLAKOZ w tym newsie zebrane są wszystkie doniesienia jakie płyną ze świata, różne portale, czy osoby podają różne informacje, trudno wyłowić, które są prawdziwe czy realne, a które nie. Miejmy nadzieję, że będzie tak jak mówisz i Robert szybciutko wróci do zdrowia!
eln1no
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
eln1no 2011-02-06 19:21
@SLAKOZ w tym newsie zebrane są wszystkie doniesienia jakie płyną ze świata, różne portale, czy osoby podają różne informacje, trudno wyłowić, które są prawdziwe czy realne, a które nie. Miejmy nadzieję, że będzie tak jak mówisz i Robert szybciutko wróci do zdrowia!
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
rafito 2011-02-06 19:25
F1 obejdzie sie bez Kubicy. jego start w rajdzie podczas okresu testowego F1 to tylko i wylacznie totalna bezmyslnosc. F1 w tym sezonie na pewno odbedzie sie bez polaka. albo jezdze w F1 albo w rajdach. Alonso lub Vettel nigdy nie 'popisaliby' sie taka bezmyslnoscia. zobaczymy teraz ilu 'wielkich ' fanów F1 (czyt. Kubicy) bedzie sie interesowalo w tym sezonie ta dyscyplina w której juz nie bedzie bral udzialu polak. oczywiscie zycze mu szybkiego powrotu do zdrowia i do F1 bo to swietny kierowca.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
TDi76 2011-02-06 19:27
wiadomość z godziny:19:15 Alonso w klinice. Fernando Alonso przyjechał do kliniki w Pietra Ligure, gdzie został przyjęty.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
ewald39 2011-02-06 20:18
TDi76 ...i co z tego wynika że alonso przyjechał do szpitala przecież mu nie odda reki .Trzymajmy kciuki za lekarzy żeby wszystko poszło dobrze i żeby robert wrócił do zdrowia ,ROBERT JESTEŚMY Z TOBĄ.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
Norby 2011-02-06 20:25
Podobno sprawność ręki Kubicy została uratowana. Jeśli tylko fizycznie wróci do 100% sprawności, to o psychike Kubicy się nie obawiam. Wróci do F1 i będzie walczył jak zawsze na 200% - życzmy mu tego wszyscy, po pierwszym szoku wraca nadzieja, że jeszcze będzie dobrze. Trzymaj się Robert!!
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
Bl4ck 2011-02-06 20:38
ewald39 to wynika z tego ze Alonso przyjechał, ze jest przy Kubicy kiedy ten potrzebuje kazdego wsparcia jakie tylko moze dostac. Poza tym to zwyczajnie mily gest z jego strony jako kolegi/przyjaciela Kubicy. Trzymam kciuki za Kubice i jego powrot do f1
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
Rubinio 2011-02-06 20:56
99% kierowców F1 ma kontraktowe obwarowania nt. tego co im wolno i kiedy. Robert tego nie ma. Sam decyduje i czesto wyglądało to tak jakby nie mógł się zdecydować, czy woli F1 czy Rajdy. Los bywa msciwy i wybrał za niego...wszystko albo nic. Wierzę, ze Rober nie tylko wyjdzie z tego ale mając do dyspozycji najlepszych specjalistów wróci już na 2-3 wyscig sezonu niemal w pełni sprawny i nie straci niczego ze swoich umiejętnosci . Mam tez nadzieję, ze zanim kolejny raz bedzie miał okazje wskoczyć do auta rajdowego w momencie kiedy sezon juz za progiem zastanowi się 10 razy. Nie ma nic gorszego jak poświęcić 25 lat zycia na dochodzenie na szczyt i zaprzepaścić to w rajdzie o pietruszke. Robert zdrowiej! i to szybko.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
bobo 2011-02-06 21:26
Spoko, luzno, przy dzisiejszym stanie medycyny kosci zrosna mu sie w 2 tyg. I mysle, ze jezeli dobrze mu ta reke ogarna to zacznie sie scigac najpozniej w Stambule :-))) Twardy jest - da rade
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
TDi76 2011-02-06 21:39
@ewald39 widze ze nie zrozumiales mojego wpisu ,wiec po tu wypisujesz swoje wypociny
Domel
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
Domel 2011-02-06 21:40
Zobaczycie ,że będzie dobrze i Robert wróci już na europejską część sezonu (GP Hiszpanii) jeżeli nie wcześniej. Robert jesteśmy z Tobą.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
retrum1994 2011-02-06 22:11
Domel nie ma szans żeby wrócił na cześć europejską... Będzie dobrze jak wróci na ostanie 2 może 3 GP sezonu....:-)
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
Rubinio 2011-02-06 22:18
Ja bym obstawiał 3 miechy dochodzenia do sprawnosci motorycznej pozwalającej na trening, 6 miechów dochodzenia do pełni funkcjionalnosci i maks cały sezon do pełnej formy, co oznacza, ze najpoźniej po wakacyjnej przerwie moze wystartuje ale to nie bedzie jeszcze taka jazda na jaką go było stać przed wypadkiem I oby Renault zdołało bez niego zbudowac nastepny bolid lepszy od tego który mają teraz...a ten wydaję isę całkiem ok. Niestety nie dowiemy sie jaki jest naprawde, bo nikt go nie wykorzysta w 100% :-(
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
pokwa 2011-02-06 23:20
Rok panowie. Jeśli okaże się, że zobaczymy Roberta na starcie sezonu 2012 to uznam to za świetną wiadomość.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
Miko 2011-02-07 00:01
Osobiście sądziłem, że takie rzeczy w topowych rajdowych autach są nie możliwe - myliłem się chodź ten wypadek uważam za wielki niefart wystarczy "popatrzeć" na stan Jakuba któremu nic się nie stało, pech poprostu wielki pech! :-(
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
koki 2011-02-07 01:03
Wracaj szybko do zdrowia, Robert!
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
Oriona 2011-02-07 01:47
cytat : pokwa 2011-02-06 23:20 "Rok panowie. Jeśli okaże się, że zobaczymy Roberta na starcie sezonu 2012 to uznam to za świetną wiadomość." tutaj również są panie liczące na dobre wieści
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
szalek_xdd 2011-02-07 08:46
robert nie daj się ... wszyscy w polsce wierzymy ze bedzie dorbrze . trzymamy kciuki . wracaj do nas jak najszybciej ;-)
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
mroofciaq 2011-02-07 09:29
niestety ten sezon F1 raczej do Naszego Roberta należał nie będzie to tego raczej się już można spodziewać, ale chyba najważniejsze jest aby w ogóle doszedł do siebie bo to i tak można mówić o szczęściu, że wyszedł z tego w ogóle z życiem. Robert jednak jest młody, silny i pełen zapału więc miejmy nadzieję, że powróci szybciej do normy niż się tego spodziewamy :-)
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
pokwa 2011-02-07 10:46
OKazuje się - jak mówi będący na miejscu Mikołaj Sokół - że było zagrożenie życia Roberta. W sumie do szpitala trafił po 120 minutach od wypadku! Była również groźba amputacji, więc to nie były zwykłe ploty.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
Oriona 2011-02-07 11:58
najważniejsze ze Robert oddycha samodzielnie i nic mu nie grozi. zycze mu szybkiego powrotu do zdrowia! do formy napewno powróci, teraz najważniejsze zeby miał sprawność dłoni i rehabilitacja przebiegałas pomyslnie.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
Sauber 2011-02-07 14:28
Kubica moze juz palcami ruszac podobno. Jest super. Odwoluje to co wczesniej napisalem ale nerwy robia swoje i wkurzylem sie troche bo sezon f1 tak ladnie sie zapowiadal.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
pokwa 2011-02-07 14:39
Korespondentka Polsat News przekazała informację od jednego z lekarzy, który powiedział, że nie ma zagrożenia dla kariery Roberta. Wracaj Bob!
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
Asik 2011-02-07 16:13
oooo czekalem na taka wiadomosc :-)
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
retrum1994 2011-02-07 18:22
Jest git według mnie w tym sezonie nie zobaczymy go jako kierowcę... ale kto wie czy na ostatnie wyścigi nie będzie jako kierowca testowy aby przyzwyczaić się do bolidu.... Bo wątpię żeby jak Briatore mówił do GP Europy się wykurował...
MARIO F1
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
MARIO F1 2011-02-07 18:40
Najwazniejsze ze zyje i oby jak najwięcej dobrych wiadomosci o zdrowiu Roberta ,myslami jestem z tobą.
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
TDi76 2011-02-07 20:43
ROBERTO CZEKAMY NA TORZE !!! TRZYMAJ SIE CHLOPIE i SZYBKO ZDROWIEJ ! :-)))
Wypadek Kubicy! - aktualizacja: "Nie ma zagrożenia dla kariery Roberta"
Asik 2011-02-07 22:48
Robert to twardzie nie zdziwilbym sie jakbysmy zobaczyli go w tym sezonie :-)