Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Hulkenberg kierowcą wyścigowym Force India. Sutil zostaje bez pracy
Hulkenberg kierowcą wyścigowym Force India. Sutil zostaje bez pracy

Hulkenberg kierowcą wyścigowym Force India. Sutil zostaje bez pracy

2011-12-16 - G. Filiks     Tagi: Sutil, Force India F1, Hulkenberg, Vijay Mallya, di Resta
Force India ogłosiło skład kierowców na sezon 2012. Paul di Resta utrzymał swoją posadę, ale Adrian Sutil żegna się z hinduskim zespołem. Jego miejsce zajmie tegoroczny piątkowy tester ekipy - Nico Hulkenberg. 24-latek w Formule 1 zadebiutował dwa lata temu jako zawodnik Williamsa. „Jestem oczywiście zachwycony pozostaniem w zespole i otrzymaniem szansy ponownego rywalizowania w F1". - powiedział Hulkenberg. „Ten rok spędziłem na przyglądaniu się innym, co nie było przyjemną sytuacją, ale dawałem z siebie wszystko, by pomóc ekipie oraz pokazać swoje umiejętności. Teraz jestem niesamowicie zmotywowany, dziękuję wszystkim za wiarę w mnie i danie mi tej szansy. Z chęcią zabiorę się do pracy, by zimą rozwinąć nasz nowy bolid i pomóc zbudować formę na fundamentach tegorocznych wyników. Pierwsze testy w Jerez nie mogły zostać zaplanowane wcześniej". Szef Force India - Vijay Mallya, komentując podjętą decyzję dotyczącą postawienia na duet Di Resta-Hulkenberg wyznał: „Sądzę, że w swoim debiutanckim sezonie Paul zrobił wrażenie na wszystkich powiązanych z F1. Jego szybkość, dojrzałość i wyścigowe rzemiosło potwierdziły, iż postąpiliśmy właściwie obdarzając go zaufaniem. Czekamy na kontynuację współpracy w sezonie 2012".

„Co do Nico, dwa lata temu dostrzegliśmy w nim wschodzący talent i postanowiliśmy sprawdzić, jak naprawdę jest duży. Pomimo ograniczonego czasu spędzonego za sterami bolidu Nico nas przekonał, że zasługuje na rolę kierowcy wyścigowego".
Mallya podziękował Sutilowi, który reprezentował team z Silverstone od 2007 roku. Niemiecki kierowca obecnie negocuje posadę w Williamsie u boku Pastora Maldonado. „Zmiana składu oznacza, że mówimy 'do widzenia' Adrianowi, jeżdżącemu dla nas odkąd weszliśmy do Formuły Jeden". - powiedział szef Force India. „Przez ostatnie 4 sezony był integralną częścią naszego sukcesu, dlatego życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości".



Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Hulkenberg kierowcą wyścigowym Force India. Sutil zostaje bez pracy