Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Hamilton trzyma oczekiwania w ryzach. "Nie jestem cudotwórcą"
Hamilton trzyma oczekiwania w ryzach

Hamilton trzyma oczekiwania w ryzach. "Nie jestem cudotwórcą"

2013-02-04 - G. Filiks     Tagi: Hamilton, Mercedes
Na dzisiejszej prezentacji tegorocznego bolidu Mercedesa nowy kierowca zespołu Lewis Hamilton po raz kolejny tonował oczekiwania dotyczące sezonu 2013. Brytyjczyk, który w 2008 roku zdobył samochodem McLarena tytuł mistrza świata Formuły 1, podczas nadchodzącej kampanii chce tylko zgrać się z ekipą Srebrnych Strzał i zobaczyć jakikolwiek postęp z jej strony. Przedstawionego dziś Mercedesa W04 oparto o ubiegłoroczną konstrukcję, która wygrała kwietniowe GP Chin, ale pod koniec sezonu przestała w ogóle punktować, dlatego Hamilton mimo swoich wysokich umiejętności nie liczy na zmiażdżenie rywali.

„Pomijając wiedzę z pewnych danych aero nie mam pojęcia, jaką teraz konkurencyjność posiada to auto. Chłopaki coś poprawili, ale to i tak ewolucja zeszłorocznej maszyny".
- mówił Lewis. „Rok 2013 będzie polegał na zadomowieniu się w zespole, stworzeniu dobrych relacji oraz pracy nad prowadzeniem W04 we właściwym kierunku, jak i budowie następnego bolidu.
Hamilton trzyma oczekiwania w ryzachHamilton trzyma oczekiwania w ryzach
„Oczywiście musimy stanąć na wysokości zadania jako ekipa, lecz nie jestem cudotwórcą. Będę pracował najciężej jak potrafię, by iść naprzód".


Hamilton najpierw chce zwyczajnie kończyć wyścigi, dopiero potem walczyć o podia i zwycięstwa. „Celem jest poprawa w porównaniu z sezonem 2012". - tłumaczył. „Zeszły rok nie był w wykonaniu Mercedesa mocny. Raz wygrali, ale nie zdobyli wystarczająco podiów, nawet nie zbliżyli się do sukcesu, na jaki zasługują. Tego roku trzeba iść krok po kroku; osiągnąć metę zawodów, zdobyć podium, a potem odnieść triumf".

„To dla mnie nowy początek w zespole z Brackley, lecz reprezentowałem Mercedesa już dawno temu i nauczyłem się przede wszystkim jednego: Mercedes-Benz nie wie, jak przegrywać".
Hamilton trzyma oczekiwania w ryzachHamilton trzyma oczekiwania w ryzach



źródło: autosport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Hamilton trzyma oczekiwania w ryzach. "Nie jestem cudotwórcą"