Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Haas chce zbliżyć się na pół sekundy do Ferrari
Haas chce zbliżyć się na pół sekundy do Ferrari

Haas chce zbliżyć się na pół sekundy do Ferrari

2018-02-14 - G. Filiks     Tagi: Haas, Ferrari, Grosjean, Magnussen, Formuła 1, Zespoły F1
Zespół Haas w Formule 1 dąży, aby nie tracić więcej niż pół sekundy do Ferrari.

Zobacz także: Haas lepszy od Force India? »
Młody amerykański team korzysta na ogromnym wsparciu technicznym włoskiej marki. Zapewne głównie dzięki temu nie ma najwolniejszego bolidu, ale też nie jest zespołem na tyle dobrym, aby można było nazwać go młodszym bratem Scuderii. Przez pierwsze dwa lata startów lądował na 8. miejscu w klasyfikacji generalnej konstruktorów. W ostatnich kwalifikacjach szybszy z jego zawodników pojechał wolniej niż lider stajni z Maranello - Sebastian Vettel aż o 2,5 sekundy.
Haas chce zbliżyć się na pół sekundy do FerrariHaas chce zbliżyć się na pół sekundy do Ferrari
Właściciel stajni Gene Haas liczy na krok naprzód w 2018 roku.

„Wydaje się, że każdy będzie lepszy". - mówi. „Zidentyfikowaliśmy swoje słabości i mieliśmy z Guntherem (Steinerem, szefem zespołu - red.) dobrą, szczerą rozmowę w Meksyku na temat tego, w jakim kierunku pójdziemy dalej i jak możemy się poprawić". „Nie jest tajemnicą, że używamy wiele sprzętu od Ferrari, więc to nasza baza. Aby być konkurencyjnym, musimy zbliżyć się na pół sekundy do bolidów Ferrari. W ubiegłym roku tego nie było. Powiedziałbym, że traciliśmy 1 - 1,5 sekundy. Ogólnie dzieliły nas od pole position może 2 sekundy, więc musimy urwać z tego sekundę, jeśli naprawdę chcemy być konkurencyjni".
Walka z problemami technicznymi

Niedoświadczony zespół ciągle zmaga się z rozmaitymi problemami. Najbardziej z tymi dotyczącymi opon i utrzymywania ich w odpowiedniej temperaturze.

„Chcemy rozwiązać kłopoty techniczne, które nas wstrzymują". - kontynuuje Haas. „Opony to dla nas najtrudniejszy element (...). Są bardzo czułe na docisk, przegrzewanie i ślizganie się, ale żeby dobrze funkcjonowały, musisz mieć dobre podwozie i dobrą aerodynamikę. Jeśli wszystko nie pracuje jak należy, bolidy stają się bardzo trudne w prowadzeniu i nie można oczekiwać od kierowców, że nadrobią niedociągnięcia auta, które po prostu nie trzyma się toru".

Kierowcy lepsi niż bolid


Haas o ile przyznaje się do problemów z samochodem, o tyle nie ma zastrzeżeń do swoich zawodników. Jak twierdzi, umiejętności Romaina Grosjeana i Kevina Magnussena przewyższały jakość maszyny, którą przyszło im się ścigać podczas ostatniego sezonu.

„Już to mówiłem - uważam, że nasi kierowcy byli lepsi od naszych bolidów w 2017 roku". - tłumaczy. „Grosjean to bardzo, bardzo szybki zawodnik. Ma zupełnie inny styl jazdy niż Magnussen. Hamuje i wchodzi w zakręty ostrzej. Magnussen jeździ nieco płynniej".
Kierowcy lepsi niż bolidKierowcy lepsi niż bolid
„Po prostu mają inne style jazdy, ale obaj są bardzo agresywni i obaj chcą wygrać. Do zdobywania punktów potrzeba takiej mentalności zabójcy".

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Volkswagen ID R w drodze do Bramy Niebios


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Haas chce zbliżyć się na pół sekundy do Ferrari

Haas chce zbliżyć się na pół sekundy do Ferrari
skurwiel 2018-02-15 19:39
0,5 sekundy to było w bachrajnie w 2016