Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Grosjean wywalczył podium w wyścigu na lodzie
Grosjean wywalczył podium w wyścigu na lodzie

2014-12-21 - G. Filiks     Tagi: Grosjean, Trophee Andros
Romain Grosjean po ponad roku przerwy znów stanął na podium, ale nie wyścigu Formuły 1, a zawodów samochodowych na lodzie.

Francuz wystartował w piątek oraz sobotę w eliminacji rodzimej serii Trophee Andros na torze Circuit d'Alpe d'Huez (Alpy Francuskie), liczącym 820 metrów i położonym 1800 m n. p. m.
Grosjean wywalczył podium w wyścigu na lodzieGrosjean wywalczył podium w wyścigu na lodzie
Dosiadając Renault Clio III, Grosjean ukończył jako trzeci piątkowy finał najwyższej kategorii Elite, ulegając tylko Jeanowi-Baptiste Dubourgowi oraz dominatorowi serii Jeanowi-Philippe Dayrautowi.

W sobotnim finale znów jechał jako trzeci, lecz miał kolizję z byłym kierowcą F1 Olivierem Panisem i spadł na koniec stawki.
Grosjean już ścigał się w Trophee Andros na przełomie lat 2009 i 2010. Wtedy udało mu się nawet wygrać jedne zawody.

Kierowca Lotusa dodatkowo rywalizował na lodzie ubiegłego roku w Moskwie, pokonując utytułowanego rosyjskiego rallycrossowca Timura Timercjanowa w specjalnym pojedynku imprezy "Wyścig Gwiazd".