Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Gasly spowolniony przez powrót do starego silnika
Pierre Gasly

Gasly spowolniony przez powrót do starego silnika

2018-06-10 - G. Filiks     Tagi: Montreal, Honda, Toro Rosso, Formuła 1, Hartley, Silniki, Kanada, Gasly
Pierre Gasly dostał z powrotem stary silnik Hondy na kwalifikacje Formuły 1 w Kanadzie. Stąd kiepski czas i odpadnięcie w Q1.

Kierowca Toro Rosso zajął wczoraj tylko 16. miejsce, uzyskując rezultat gorszy o prawie pół sekundy niż zespołowy partner Brendon Hartley. Choć zwykle prezentuje się lepiej od zespołowego partnera.
Pierre GaslyPierre Gasly i Brendon Hartley
O wszystkim zdecydowała różnica w sprzęcie. Hartley używał udoskonalonej jednostki napędowej, a Gasly nie. Pod koniec trzeciego treningu Francuz zgłosił spadek mocy. Nie było czasu na naprawę, więc postanowiono zamontować mu silnik w poprzedniej specyfikacji.

Duża strata 21-latka do kolegi z teamu pokazuje, jak wiele dają poprawki wprowadzone do hybrydy Hondy na siódmą rundę sezonu - i jak ważne są konie mechaniczne na półulicznym torze w Montrealu.
Pierre GaslyPierre Gasly
„Mieliśmy problem z ulepszonym silnikiem na trzecim treningu, więc musiałem wrócić do starej jednostki bez poprawek, której używałem w Monako". - tłumaczy Gasly. „Wiemy, że na torze takim jak ten prędkość maksymalna jest ogromnie ważna, zatem miałem dość trudne kwalifikacje".
„(...) Nie mogę się doczekać, by jak najszybciej z powrotem mieć te poprawki w swoim samochodzie".
- dodał.

Hartley zakończył kwalifikacje na 12. miejscu. Nowozelandczyk, którego posada wydaje się wisieć na włosku, jest zdeterminowany dziś zapunktować.

„Byłem naprawdę zadowolony z pracy, jaką wykonałem i z tego, jak pracowaliśmy w zespole, by bolid był odpowiednio przygotowany". - komentował. „Myślę, że 12. pozycja to mniej więcej nasze miejsce w ten weekend. Prawdopodobnie dało się wycisnąć z bolidu jeszcze 0,1 sekundy więcej na ostatnim okrążeniu, ale byłoby trochę ciężko przesunąć się dużo do przodu i wejść do Q3".
Brendon HartleyBrendon Hartley
„Zwiększone osiągi w kwalifikacjach były dobre, do tego uważamy, że w wyścigu zrobimy większy postęp. Ostatnio mieliśmy problemy z tempem w zawodach. Miejmy nadzieję, że będziemy mogli przedrzeć się do czołowej dziesiątki. Wszystko jak dotąd jest naprawdę pozytywne i widzieliśmy w przeszłości wyścigi, w których może się dużo wydarzyć, więc pozostanę skoncentrowany i dam z siebie wszystko, by przywieźć jakieś punkty".

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Toyota GR Supra GT Cup - zapowiedź zawodów e-sportowych


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Gasly spowolniony przez powrót do starego silnika