Formuła 1  »  Aktualności F1  »  GP Chin 2013: Prowizoryczne ustawienie na starcie wyścigu

GP Chin 2013: Prowizoryczne ustawienie na starcie wyścigu

2013-04-13 - G. Filiks     Tagi: Shanghai, Formuła 1, Chiny, Grand Prix, Wyścig
Prezentujemy ustawienie na starcie zawodów o Grand Prix Chin z uwzględnieniem nałożonych kar.

Mark Webber został wykluczony z wyników kwalifikacji za pozostawienie w baku bolidu mniej niż jednego litra paliwa, potrzebnego na obowiązkową próbkę FIA (dowiedz się więcej). Kierowca Red Bulla zdobył czternaste miejsce, ale ruszy z końca stawki, lub alei serwisowej, jeżeli zespół postanowi dokonać zmian w jego samochodzie.

Pole position zajmie Lewis Hamilton, który po raz pierwszy wygrał kwalifikacje bolidem Mercedesa. Jenson Button, panujący mistrz świata Sebastian Vettel i Nico Hulkenberg jako jedyni z czołowej dziesiątki ruszą na oponach pośrednich. Pozostali użyją najpierw ogumienia miękkiego, wytrzymującego w Szanghaju zaledwie kilka okrążeń.

Wyścig rozpocznie się w niedzielę o godzinie 15:00 czasu lokalnego, 9:00 polskiego.