Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Formuła 1 obcięła finansowanie zespołom
Formuła 1 obcięła finansowanie zespołom

Formuła 1 obcięła finansowanie zespołom

2017-11-30 - G. Filiks     Tagi: Zespoły F1, Liberty Media, Chase Carey, Formuła 1
Formuła 1 pod rządami Liberty Media przykręciła kurek z pieniędzmi zespołom.

Teamy regularnie otrzymują dofinansowanie z dochodów F1, którego wysokość jest uzależniona między innymi od wyników sportowych danej ekipy.

Niedawno okazało się, że za ostatni kwartał stajnie mają dostać łącznie 273 miliony dolarów, a więc aż o 43 miliony mniej niż w zeszłym roku.
Formuła 1 obcięła finansowanie zespołomFormuła 1 obcięła finansowanie zespołom
Szef mistrzostw Chase Carey tłumaczy, iż Liberty Media musi ograniczać wsparcie dla zespołów, aby móc prowadzić inwestycje, które zwiększą zyski królowej sportów motorowych w przyszłości.

„Myślę, że Formuła 1 była zaniedbywana przez ciągłe realizowanie wizji krótkoterminowych". - mówi Amerykanin w wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej czempionatu. „(...) Wiele rzeczy ostatnimi laty nie szło w dobrym kierunku, ale w tym roku poprawiła się frekwencja na wyścigach, oglądalność przed telewizorami i myślę, że jest dużo pozytywniejsza atmosfera. Sport potrzebował świeżej energii oraz inwestycji".

„Jeśli chcesz coś rozwijać, nie ma nic za darmo. F1 nie miała struktury potrzebnej do odpowiedniego rozwijania się. Nie było badań, marketingu, nie było organizacji cyfrowej. (...) Zwykle są koszty, a dopiero potem pieniądze się zwracają".
„Rzeczy takie jak jazdy pokazowe bolidami na placu Trafalgar Square czy większe festiwale dla fanów wymagają zainwestowania. Jednak to wszystko inwestycja w przyszłość tego sportu".

„Z punktu widzenia zespołów, oczywiście, każdy chciałby rozwoju za darmo. Świat tak nie funkcjonuje".„Sądzę, że nasze działania są rozumiane i doceniane. Pod wieloma względami w dużej mierze zgodziliśmy się, co trzeba zrobić dla F1".

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
MotoGP 20 - zwiastun gry


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
2

Komentarze do:

Formuła 1 obcięła finansowanie zespołom

Formuła 1 obcięła finansowanie zespołom
aldo 2017-11-30 16:33
Wejdzie aureolka i oglądalność spadnie... no chyba że Kubica wróci to w PL się dźwignie.
Formuła 1 obcięła finansowanie zespołom
PayDriver 2017-11-30 23:14
Za te nowe logo powinni dostać srogie baty.