Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Ferrari przygotowane do walki do ostatniego wyścigu
Ferrari

Ferrari przygotowane do walki do ostatniego wyścigu

2009-01-14 - P. Stolecki     Tagi: Ferrari, Testy F1, Aldo Costa, Ferrari F60
Według Aldo Costy, dyrektora technicznego Scuderii Ferrari, zakaz testów pomiędzy wyścigami nie oznacza, że losy rywalizacji rozstrzygną się już podczas pierwszego Grand Prix sezonu. Pomimo ograniczeń testowych, inżynierowie będą mieli pełne ręce roboty.

„Jesteśmy przyzwyczajeni, że jeśli istnieje techniczny sposób na osiągnięcie pewnego celu, nam to się udaje. Obecnie będzie to trochę trudniejsze” - wyjaśnił Costa podczas prezentacji nowego Ferrari F60. Mimo, że zespoły maksymalizują obecnie wysiłki, aby jak najlepiej przygotować bolidy przed wyścigiem w Melbourne, przedstawiciel Ferrari wydaje się spokojny o losy przyszłej kampanii o mistrzostwo świata

„Jeśli będziemy słabsi od rywali, oczekuje się od nas, że będziemy potrafili zniwelować straty. Myślę, że jest to dla nas możliwe” - dodał Włoch.

Także Nikolas Tombazis, główny projektant zespołu, zdaje się sądzić, że rywalizacja inżynierów dopiero się zaczyna.

„Samochód używany w Australii nie będzie tym samym bolidem, którego użyjemy podczas ostatniego wyścigu. Przepisy są dla wszystkich nowością i na razie tylko zdołaliśmy wprowadzić kilka podstawowych i prostych zmian do bolidu. Aktualnie nie mam pojęcia, jak bolid będzie wyglądał pod koniec sezonu” - podsumował Grek.



źródło: Autosport

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ferrari przygotowane do walki do ostatniego wyścigu