Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Ferrari nie dostało od FIA polecenia przepuszczenia Kubicy
Fernando Alonso

Ferrari nie dostało od FIA polecenia przepuszczenia Kubicy

2010-07-17 - P. Kątski     Tagi: Alonso, Kubica, Renault, Silverstone, Ferrari, FIA, Charlie Whiting
Wbrew temu co powiedział Charlie Whiting, FIA nie zareagowała natychmiast po wyprzedzeniu Kubicy przez Alonso.

Kierownik Ferrari Massimo Rivola w wywiadzie dla La Gazetta dello Sport przedstawił wersję wydarzeń z Grand Prix Wielkiej Brytanii. "Chcemy pokazać dlaczego podjęliśmy takie, a nie inne decyzje. Podjęliśmy je po konsultacjach z FIA" - mówił Rivola. Oto co wydarzyło się na Silverstone wg. Ferrari:

13:31:05 - Alonso wyprzedza Kubicę jadąc po trawie zakrętu Club. Ferrari pyta się Whitinga czy widział ten manewr. Whiting potwierdza, ale prosi o czas na obejrzenie powtórki.

13:33 - Mija 1:55 od czasu wyprzedzenia, Alonso zbliża się do Rosberga i Alguersuariego, Kubica coraz bardziej zostaje z tyłu. Whiting po drugim zapytaniu Ferrari odpowiada, że sędziowie uważają, że Alonso mógłby oddać pozycję. Na pytanie czy to jest decyzja, Whiting odpowiada, że nie, jest to tylko wstępna opinia sędziów.Alonso wyprzedza Alguersuariego, Kubica zostaje w tyle.
13:33:22 - Trzecie zapytanie od Ferrari. Kubica zostaje wyprzedzony przez Barrichello, więc Alonso musiałby oddać 3. pozycje.

Whiting odpowiada: "Mogliście to zrobić lub nie - daliśmy wam na to szanse. Sędziowie spotkają się z kierowcami po wyścigu i wtedy podejmą decyzję." 13:35:30 - Kubica wycofuje się z wyścigu.

13:46:26 - Alonso dostaje karę przejazdu przez aleję serwisową.



źródło: autosport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ferrari nie dostało od FIA polecenia przepuszczenia Kubicy