Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Duet McLaren-Honda chciałby powrotu aktywnego zawieszenia w F1
Duet McLaren-Honda chciałby powrotu aktywnego zawieszenia w F1

Duet McLaren-Honda chciałby powrotu aktywnego zawieszenia w F1

2017-02-15 - G. Filiks     Tagi: Honda, Formuła 1, McLaren, Eric Boullier, Bolid F1, Aktywne zawieszenie
Eric Boullier pełniący funkcję dyrektora wyścigowego zespołu McLaren-Honda zaproponował, aby Formuła 1 z powrotem pozwoliła na aktywne zawieszenie w bolidach.

Aktywne zawieszenie jest zakazane od 23 lat. Aktualnie ekipy kombinują z rozwiązaniami naśladującymi działanie tego wynalazku.
Duet McLaren-Honda chciałby powrotu aktywnego zawieszenia w F1Duet McLaren-Honda chciałby powrotu aktywnego zawieszenia w F1
Przed sezonem 2017 za kulisami F1 zrobiły się przepychanki dotyczące legalności pewnych koncepcji w omawianym obszarze, zainicjowane pismem Ferrari do Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA).

Boullier tłumaczy, że przywrócenie aktywnego zawieszenia zażegnałoby niejasności.

„Zawieszenie to zabawny temat".
- mówi Francuz cytowany przez portal Motorsport.com. „Może powinniśmy pewnego dnia go zamknąć, kopiując samochód drogowy, czyli przywracając aktywne zawieszenie". „Przynajmniej zakończyłoby to trwającą debatę".

„Dziś wszystko jest przedmiotem interpretacji przepisów. (...) Ferrari rozumie regulamin inaczej i próbuje postawić na swoim. To oczywiście nie spotyka się z zadowoleniem niektórych rywali".

Przywrócenie aktywnego zawieszenia było jedną z propozycji, jakie padły na zeszłotygodniowym zebraniu dyrektorów technicznych zespołów i FIA w całej sprawie.
Oczekuje się, że Federacja wyjaśni temat zawieszenia do końca tego miesiąca. W ten sposób zespoły teoretycznie będą mogły wprowadzić modyfikacje do swoich samochodów i jeszcze wypróbować je na zimowych testach - jeżeli poprawki okażą się potrzebne.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
BMW Concept iX3 - debiut elektrycznego SUVa


źródło: motorsport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Duet McLaren-Honda chciałby powrotu aktywnego zawieszenia w F1

Diesel Power
Duet McLaren-Honda chciałby powrotu aktywnego zawieszenia w F1
Diesel Power 2017-02-15 20:44
Z jednej strony wszystko było by jaśniejsze, z drugiej zaczęły by się lamenty teamów z mniejszym budżetem, że koszta idą w górę... I tak w kółko. Może zwiększyło by to przyczepność bolidów, poprawiło by balans. FRIC też się sprawdzał, to zakazali, bo inni nie wiedzieli jak to skopiować...