Formuła 1 » Aktualności F1 » Barcelona, dzień 4: Poranna ofensywa Kobayashiego

Barcelona, dzień 4: Poranna ofensywa Kobayashiego
Kamui Kobayashi ustanowił najlepszy rezultat porannej sesji czwartego, ostatniego dnia drugiej tury przedsezonowych testów. Reprezentant Saubera jadąc na super miękkich oponach okrążył tor Catalunya w czasie 1:22.312, nieznacznie przebijając wczorajszy rekord Pastora Maldonado.Jednak dzisiaj Williams też prezentuje świetne osiągi, czego dowodem jest druga pozycja Maldonado. Wenezuelczyk podobnie jak Kobayashi w ostatniej godzinie założył super miękką mieszankę, choć swoje najlepsze kółko pokonał o 0.249 wolniej niż Japończyk. Wczesnym rankiem Pastor przeprowadził symulację wyścigu, w związku z czym ma na koncie już 86 przejechanych okrążeń.
Trzecie miejsce należy obecnie do Jensona Buttona, który swój najlepszy wynik uzyskał dosyć wcześnie, używając twadego ogumienia. Kierowca McLarena uległ Maldonado o 0.888 sekundy, dystansując czwartego Paula di Restę na nieco ponad 0.1 sekundy. Podczas porannej sesji di Resta wypadł na żwirowe pobocze w szybkim prawym zakręcie Campsa, skąd ściągać musieli go porządkowi. Zawodnik Force India wrócił do akcji 10 minut przed przerwą obiadową.
Piąta lokata przypadła Felipe Massie, szósty jest Mark Webber, wyprzedzający siódmego Jeana-Erika Vergne z siostrzanej stajni Toro Rosso o zaledwie 0.018 sekundy. Ósma lokata należy do zapracowanego Nico Rosberga, mającego za sobą aż 92 pokonanych okrążeń. Na ostatnim miejscu sklasyfikowano Heikkiego Kovalainena, którego po 16 kółkach dopadła awaria elektroniki. W Caterhamie Fina postanowiono wymienić silnik, w związku z czym do przerwy obiadowej zielono-żółta wyścigówka nie pojawiła się już na torze.Żadnego okrążenia pomiarowego nie przejechał Charles Pic. W zeszłorocznym bolidzie Marussii posłuszeństwa odmówiło zawieszenie.
Wyniki przedpołudniowej sesji 4. dnia testów w Barcelonie | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Kierowca | Zespół | Czas | Strata | Okr. | ||
1. | Kamui Kobayashi | Sauber | 1:22.312 | - | 63 | |
2. | Pastor Maldonado | Williams | 1:22.561 | 0.249 | 86 | |
3. | Jenson Button | McLaren | 1:23.200 | 0.888 | 50 | |
4. | Paul di Resta | Force India | 1:23.304 | 0.992 | 45 | |
5. | Felipe Massa | Ferrari | 1:23.563 | 1.251 | 56 | |
6. | Mark Webber | Red Bull | 1:23.774 | 1.462 | 40 | |
7. | Jean-Eric Vergne | Toro Rosso | 1:23.792 | 1.480 | 45 | |
8. | Nico Rosberg | Mercedes | 1:24.092 | 1.780 | 92 | |
9. | Heikki Kovalainen | Caterham | 1:27.047 | 4.735 | 16 |
Dodaj komentarz
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.
Zaloguj się
0
Komentarze do:
Barcelona, dzień 4: Poranna ofensywa Kobayashiego
Podobne: Barcelona, dzień 4: Poranna ofensywa Kobayashiego




Podobne galerie: Barcelona, dzień 4: Poranna ofensywa Kobayashiego



Najczęściej czytane w tym miesiącu



Tapety na pulpit
Newsletter
Galerie zdjęć