Formuła 1  »  Aktualności F1  »  BMW nadal nie planuje powrotu do F1
BMW nadal nie planuje powrotu do F1

BMW nadal nie planuje powrotu do F1

2017-02-07 - G. Filiks     Tagi: Formuła 1, BMW
BMW zaprzeczyło, aby brało pod uwagę wznowienie obecności w Formule 1.

Kuriozalne spekulacje ostatnio łączyły niemiecką markę z powrotem do najważniejszej serii wyścigowej świata w roli nowego dostawcy silników dla McLarena, ale brytyjski zespół szybko je oddalił.

Teraz BMW jak kilka dni wcześniej Ford przekazało, że nie jest zainteresowane ponownym wydawaniem pieniędzy na F1, choć mistrzostwa mają zyskać na atrakcyjności pod rządami nowego właściciela, amerykańskiej spółki Liberty Media. „Gdy postanowiliśmy wycofać się z Formuły Jeden po sezonie 2009, była to długoterminowa decyzja firmy". - napisało BMW w oświadczeniu serwisowi Autosport.

„Chcieliśmy wykorzystać część zasobów z F1 na badania i rozwój alternatywnych układów napędowych. Tak też zrobiliśmy".
BMW nadal nie planuje powrotu do F1BMW nadal nie planuje powrotu do F1
„Staliśmy się przodującym producentem samochodów klasy premium w dziedzinie elektrycznej mobilności".

„Obserwujemy rozwój wydarzeń w sportach motorowych, ale aktualnie nie mamy planów powrotu do F1".


BMW odniosło jedno zwycięstwo w Formule 1 jako fabryczny zespół, gdy Robert Kubica wygrał GP Kanady 2008.
Obecnie bawarski producent rywalizuje w DTM, wyścigach GT i elektrycznej Formule E jako partner ekipy Andretti. W przyszłym roku wystawi auto GT w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (WEC).



źródło: autosport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

BMW nadal nie planuje powrotu do F1