Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Alonso i Vandoorne znów z karą cofnięcia na starcie
Alonso i Vandoorne znów z karą cofnięcia na starcie

Alonso i Vandoorne znów z karą cofnięcia na starcie

Fernando Alonso i Stoffel Vandoorne przystąpią do zawodów Formuły 1 w Meksyku znowu obciążeni karą cofnięcia na starcie za przekroczenie limitu silników na sezon.

Obaj kierowcy zespołu McLaren-Honda powinni ruszyć z końca stawki. Alonso będzie miał karę przesunięcia do tyłu podobno o 20 pól. Z kolei Vandoorne prawdopodobnie o 35. Belg spodziewa się, że team wymieni mu całą jednostkę napędową - choć ledwie zeszłego tygodnia w USA otrzymał dwa nowe silniki spalinowe oraz nieużywaną turbosprężarkę, MGU-H i MGU-K.
Alonso i Vandoorne znów z karą cofnięcia na starcieAlonso i Vandoorne znów z karą cofnięcia na starcie
„Miejmy nadzieję, że dostajemy karę ostatni raz w sezonie". - mówi Vandoorne. „Wiedzieliśmy, że będzie nam trudno być konkurencyjnym zespołem w tym GP i zawsze planowaliśmy poddać się karze w tym wyścigu, aby uchronić się przed karami w ostatnich dwóch zawodach, w których powinniśmy mieć większe szanse".

Vandoorne jeszcze przed wymianą jednostki na GP Meksyku ma użyte dziewięć silników spalinowych - i aż jedenaście turbosprężarek oraz MGU-H.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Mazda zapowiada nową erę


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Alonso i Vandoorne znów z karą cofnięcia na starcie

Alonso i Vandoorne znów z karą cofnięcia na starcie
witol876 2017-10-27 12:57
Cale te ograniczenia w ilosci czesci na sezon to jakies kompletne nieporozumienie. To jest Formuła 1 tu masz byc najszybszy a nie oszczedzac silnik, skrzynie, opony, paliwo itd. Niedlugo beda musieli przejechac caly sezon na jednym silniku. Jakas paranoja. To ma byc wyscig kto jest najszybszy a nie wyscig "o kropelce".