Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Allison dyrektorem technicznym Mercedesa
Allison dyrektorem technicznym Mercedesa

Allison dyrektorem technicznym Mercedesa

2017-02-16 - G. Filiks     Tagi: James Allison, Formuła 1, Mercedes
Mercedes zgodnie z przewidywaniami zatrudnił cenionego Jamesa Allisona na stanowisko dyrektora technicznego swojego zespołu Formuły 1.

Brytyjczyk rozpocznie pracę w ekipie mistrzów świata 1 marca, w trakcie pierwszej tury testów przed sezonem 2017.

„James to błyskotliwy inżynier; myślę, że znaleźliśmy idealnego człowieka, pasującego do naszej załogi starszych inżynierów".
- powiedział kierujący stajnią "Toto" Wolff. Poprzednio pionem technicznym Mercedesa dowodził przez trzy i pół roku Paddy Lowe, który opuścił team zeszłego miesiąca. Mówi się, że dołączy do Williamsa.

Allison przedtem był dyrektorem technicznym Ferrari. Rozstał się z włoskim teamem w połowie ubiegłego roku, podobno ze względu na śmierć żony i chęć powrotu do Wielkiej Brytanii w celu opiekowania się dziećmi.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
24h Le Mans 2018 - highlights


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
4

Komentarze do:

Allison dyrektorem technicznym Mercedesa

Allison dyrektorem technicznym Mercedesa
Murder 2017-02-16 12:15
Ma chłop szczęście a Williams to dziady zwykłe im nawet pion techniczny Red Bulla nie pomoże. Coś czytałem że mieli siedzibe gdzie indziej przed 1997 rokiem, jak widać w Grove znalezli tylko pecha
Allison dyrektorem technicznym Mercedesa
Ciasteczkowe Góano 2017-02-16 12:19
Matka wie że ćpiesz ?
Allison dyrektorem technicznym Mercedesa
Murder 2017-02-16 12:37
Ćpali to wszyscy przed wojną bo wtedy to było legalne, pózniej ktoś się zczajił że ludzie za dużo mogą po tym zobaczyć więc zaczeli od lat 60 ścigać niewinnych. Popatrz na tor w Monaco, wąski jak cholera nie da się tam jezdzić 5 metrową limą on był stworzony pod małe wąskie torpedy. Czyli f1 wraz z szałem skrzydełek zmieniła się w głupie widowisko krążących po torze zasysaczy powietrza, jak one mają się wyprzedzać ?
Allison dyrektorem technicznym Mercedesa
Boczek102 2017-02-16 16:23
Alison w Ferrari cudów nie zrobił.Tegoroczny pajac miał trochę przypadłości Lotusa z oponami. To tylko potwierdza że Renalut może śmiało przeć naprzód bo aero umią zrobić a raczej mają czym. Skoki w konstruktorce o trzy pozycje to nie jest jakiś przypadek, sam silnik merca tylko wyrównywał szanse i pokazywał że są konkurencyjni dopóki rozwijają bolid. Moim skromnym zdaniem Alonso to ch** bo zgarnia podia żęchem który móże najwyżej zająć 8 miejsce a Vettel to już wogóle skurwol tym jebanym sf15t zgarnoł 15 podiów.