Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Rosberg i Nakajima kierowcami Williamsa w 2008
Kazuki Nakajima

Rosberg i Nakajima kierowcami Williamsa w 2008

2007-11-07 - W. Nogalski     Tagi: Williams, Rosberg, Nakajima
Zespół AT&T Williams F1 potwierdził dziś, że kierowcami zespołu w przyszłym sezonie będzie Nico Rosberg i Kazuki Nakajima. Komunikat zespołu kończy tym samym plotki o przejściu Rosberga do McLarena.

Dla Nico Rosberga - syna mistrza świata z 1982 roku Keke Rosberga - będzie to trzeci sezon w barwach Williamsa. Dla Nakajimy, którego ojciec również ścigał się w Formule 1, będzie to pierwszy pełny sezon. „Jestem zachwycony faktem, że mogę potwierdzić, że Nico będzie naszym kierowcą również w przyszłym sezonie”, powiedział szef zespołu Frank Williams. „W 2007 Nico spisał się doskonale, co zostało powszechnie zauważone i chwalone.”

„Nico będzie wspierany przez Kazuki Nakajimę, który przez cały poprzedni sezon wywarł na zespole ogromne wrażenie. Jego szybkość i talent sprawiły, że stał się pełnoprawnym kierowcą F1. Zrobimy wszystko, aby wspierać i rozwijać jego umiejętności.”

Kazuki Nakajima od kilku lat bierze udział w programie rozwoju młodych talentów Toyoty i ma nadzieję w pełni wykorzystać nadarzającą się okazję.

„To ukoronowanie wspaniałego sezonu”, powiedział Nakajima, który zdobył tytuł debiutanta sezonu w serii GP2.
„Gdy po raz pierwszy wyjechałem na tor w marcu w Australii czułem się niesamowicie, a teraz gdy zostałem kierowcą Williamsa spełniły się moje marzenia.”

„Jestem bardzo wdzięczny Toyocie za wsparcie i Williamsowi za zaufanie, jakim mnie obdarzył.”

„Przed sezonem czeka nas sporo pracy, ale zrobię wszystko, aby pokazać Williamsowi i Toyocie, że warto było we mnie zainwestować.”źródło: AT&T Williams F1

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Rosberg i Nakajima kierowcami Williamsa w 2008