Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Riccardo Patrese z żalem żegna się ze swoim rekordem
Riccardo Patrese

Riccardo Patrese z żalem żegna się ze swoim rekordem

2008-05-07 - W. Nogalski     Tagi: Barrichello
Riccardo Patrese przyznał, że z żalem pożegna się ze swoim tytułem najbardziej doświadczonego kierowcy w historii, gdy w najbliższy weekend jego rekord poprawi Rubens Barrichello.

Dla Barrichello najbliższy wyścig będzie 257. w karierze. Tym samym Brazylijczyk odbierze Patrese tytuł najbardziej doświadczonego kierowcy w historii F1, który Włoch dzierżył od 1993 roku. „Oczywiście czuję smutek”, powiedział Patrese Autosportowi. „Byłem dumny z mojego rekordu, ale przecież rekordy są po to, aby je poprawiać. Jedyne co mogę więc zrobić to pogratulować Rubensowi tego wspaniałego osiągnięcia.”

„Gdy ktoś przez tyle lat przetrwał w Formule 1, chyba nikt nie ma wątpliwości, że jest dobry, a wszystko co robił było doceniane przez ludzi, z którymi pracował.”

Barrichello, chociaż wielokrotnie podkreślał, że nie myśli o zakończeniu kariery, przyznał, że ustanowienie nowego rekordu ma dla niego wyjątkowe znaczenie.

„Fakt, że zostanę najbardziej doświadczonym kierowcą w historii Formuły 1 wiele dla mnie znaczy”, powiedział Brazylijczyk. „Ścigam się w Formule 1 od lat. Nie czuję się jednak inaczej niż wtedy, gdy rozpoczynałem tą wędrówkę.”
„Wydaje mi się jakby mój pierwszy wyścig na Kyalami był wczoraj. Chciałbym podziękować mojej rodzinie i przyjaciołom za wspieranie mnie w ciągu tych wszystkich lat. Miałem sporo szczęścia, że zacząłem karierę tak wcześnie. Wciąż kocham się ścigać i co najważniejsze, wciąż kocham Formułę 1.”

„Podczas gdy wielu w Turcji będą się przyglądać mojej 16-letniej karierze, ja będę tylko myślał o następnym wyścigu, ponieważ właśnie on jest dla mnie w tej chwili najważniejszy.”

Barrichello i Patrese tylko przez jeden sezon - w 1993 - ścigali się ze sobą w Formule 1. Dla Barrichello był to pierwszy sezon, dla Patrese ostatni…źródło: Autosport, fot. riccardopatrese.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Riccardo Patrese z żalem żegna się ze swoim rekordem

kamil7711
Riccardo Patrese z żalem żegna się ze swoim rekordem
kamil7711 2008-05-07 18:53
Szacun dla obydwu !