Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Mick Schumacher może zadebiutować wkrótce na testach F1

Mick Schumacher może zadebiutować wkrótce na testach F1

2019-02-27 - .      Tagi: Formuła 1, Testy F1, Schumacher, Alfa Romeo
Mick Schumacher ma szansę wkrótce wystąpić po raz pierwszy na testach Formuły 1. Posadzenie Niemca w bolidzie rozważa zespół Alfa Romeo.

Syn Michaela Schumachera jest coraz bliżej serii, w której jego legendarny ojciec przed laty zdobył siedem mistrzowskich tytułów. Ubiegłego roku Mick wygrał Europejską Formułę 3, następnie podpisał kontrakt na starty w Formule 2 i wstąpił do Akademii Kierowców Ferrari. Udział w testach w F1 wydaje się kwestią czasu. 19-latkowi blisko do Alfy Romeo, ponieważ to stajnia, z którą Ferrari ściśle współpracuje.

Schumacher junior oczywiście nie weźmie udziału w zimowych testach, ale najprawdopodobniej zobaczymy go na testach w trakcie sezonu, które odbędą się na początku kwietnia w Bahrajnie oraz w połowie maja w Hiszpanii. Zgodnie z przepisami, zespoły muszą wtedy skorzystać z usług "młodych kierowców".
Na cztery dni zajęć, każda ekipa jest zobowiązana dać dwa zawodnikowi nie mającemu więcej niż dwa wyścigi F1 na koncie.

„Spisaliśmy krótką listę kandydatów i Mick znajduje się na niej, ponieważ to jeden z chłopaków w F2, który spełnia kryteria. Wybór jest dość ograniczony".
- powiedział szef Alfy Romeo, Frederic Vasseur.
„Ale jeszcze nie podjęliśmy decyzji. Na liście jest szereg nazwisk. Będziemy dalej analizowali dostępne możliwości i rozmawiali z Ferrari".


Vasseur tłumaczył, że "młody kierowca" musi umieć przekazywać informacje zwrotne o bolidzie, a znalezienie kogoś takiego wśród zawodników spełniających wymogi regulaminu jest „trudne".Niewykluczone, że Schumacher junior dostanie szansę na testach także od samego Ferrari, albo od drugiego zespołu związanego z ekipą z Maranello - Haasa.

Mick już prowadził bolid F1, ale była to tylko jazda pokazowa maszyną z 1994 roku. Konkretnie Benettonem, którym ścigał się ojciec.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mick Schumacher może zadebiutować wkrótce na testach F1