Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Kubica wraca na swój zwycięski tor
Robert Kubica

Kubica wraca na swój zwycięski tor

2010-06-07 - J. Rutkowski     Tagi: Kubica, BMW Sauber, Renault, Montreal
Ostatnim razem kiedy F1 zawitała do Kanady, odbył się tam szalony wyścig, po którym liderem klasyfikacji kierowców po raz pierwszy w życiu został Robert Kubica. Polak odniósł w Kanadzie swoje pierwsze i jedyne jak dotychczas zwycięstwo w F1. To także tam Kubica miał jeden z najpoważniej wyglądających wypadków w historii tego sportu. "Jestem zadowolony, że po rocznej przerwie wracamy do Montrealu," powiedziało Krakowianin. "Lubię się tutaj ścigać, ten tor ma fajną charakterystykę. To swoista mieszanka pomiędzy szybkimi, a wolnymi torami. Bardzo ważna jest tutaj prędkość maksymalna bolidu."

"W tym roku jeszcze nie ścigaliśmy się na podobnym torze, dlatego musimy poczekać i zobaczyć jak nam będzie tutaj szło. Dlatego, że nie jest to stały tor, jego przyczepność będzie diametralnie rosnąć podczas całego weekendu, a to pozwala z każdym pokonywanym okrążeniem cisnąć coraz to mocniej." "Myślę, że nasz samochód dobrze się spisze w Montrealu, jestem całkiem przekonany, że osiągniemy tutaj dobry rezultat. Będę celował w jak największą ilość punktów, tak jak z resztą w każdym wyścigu. To bardzo ważne dla naszej pozycji w klasyfikacji konstruktorów."

"Byłby świetnie gdybyśmy mogli powtórzyć naszą formę z Monako i walczyć o podium, ale jeśli to nie będzie możliwe to skoncentrujemy się na wyciśnięciu maksimum możliwości z naszego auta i przywiezieniu do domu tyle punktów, ile tylko się da."
Robert Kubica w tym sezonie dwa razy stawał na podium, w Australii i w Monako, a w klasyfikacji kierowców traci do Marka Webbera 26 punktów.źródło: gpupdate.net

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Kubica wraca na swój zwycięski tor