Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Grand Prix Polski wkrótce w Formule 1?
Robert Kubica - testy Walencja

Grand Prix Polski wkrótce w Formule 1?

2011-06-13 - P. Pokwicki     Tagi: Grand Prix Polski, Gdańsk
Serwis pitpass informuje, że firma Formula One Licensing wystąpiła o rejestrację nazwy 'Grand Prix of Poland'. Napisał o tym w gazecie 'Express' redaktor tego serwisu - Chris Sylt.

Jest to kluczowy krok mający na celu wprowadzenie wyścigu do kalendarza Formuły 1. Znak handlowy został więc zastrzeżony i obejmuje między innymi wydarzenia sportowe, radio i telewizję. Nie wiadomo jednak gdzie ewentualny wyścig miałby się odbyć. Najbardziej prawdopodobnym miastem jest Gdańsk, gdzie planowano budowę toru o długości 5,7 kilometra. Inwestycja miałaby kosztować około 180 milionów funtów, czyli około 800 milionów złotych.

Oprócz rozszerzenia kalendarza o Grand Prix Polski mówi się również o wyścigach w Rosji, Republice Południowej Afryki oraz w Meksyku. Taki wzrost liczby wyścigów byłby możliwy jedynie za zgodą teamów, które musiałyby zatrudnić większą liczbę pracowników. Oczywiście wiązałoby się to z kolejnymi wydatkami, pomimo większych wpływów z licencji.źródło: pitpass.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
2

Komentarze do:

Grand Prix Polski wkrótce w Formule 1?

Grand Prix Polski wkrótce w Formule 1?
Borat 2011-06-14 02:38
Mało zabawny dowcip.
Grand Prix Polski wkrótce w Formule 1?
Arrczi 2011-06-14 08:01
Weście Chińczyków teraz są bezrobotni to wybudują za 400mln. He, he Oczywiście nikt z rządzących nie beknie za te decyzje z A2. Przepraszam, że trochę nie na temat, ale news mnie rozśmieszył.