Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Formuła 1 przekłada GP Miami na 2020 rok
Formuła 1 przekłada GP Miami na 2020 rok

Formuła 1 przekłada GP Miami na 2020 rok

2018-07-24 - G. Filiks     Tagi: Miami, Formuła 1, Grand Prix, Kalendarz F1, Wyścig F1
Formuła 1 nie rozegra w przyszłym roku Grand Prix Miami.

Władze mistrzostw przełożyły pierwszą edycję nowego wyścigu na sezon 2020.

Ostatnio sporo mówiło się o obiekcjach lokalnych mieszkańców do zawodów. Jak sprawę tłumaczy F1? „Przez ostatnie parę miesięcy sumiennie pracowaliśmy (...) aby urzeczywistnić naszą ambicję sprowadzenia Formuły 1 do Miami. I zrobiliśmy znaczący postęp. Jednak te negocjacje są skomplikowane". - mówi pełniący w królowej sportów motorowych funkcję dyrektora zarządzającego ds. komercyjnych Sean Bratches.

„Podczas gdy najbardziej pasowałoby nam ściganie się w Miami w 2019 roku, zawsze istniał termin, po którym zapewnienie najlepszego wyścigu z pojedynkami koło w koło dla naszych fanów, kierowców i zespołów nie będzie możliwe. Doszliśmy do tego momentu, jeśli chodzi o zawody w Miami w 2019 roku".
„Jednak patrzymy długoterminowo, w rezultacie czego zdecydowaliśmy, w konsultacji z władzami Miami, aby odłożyć zawarcie umowy na późniejszy termin w lecie, z zamiarem zorganizowania pierwszego Grand Prix Miami w sezonie 2020".

„Zawsze mówiliśmy, że nie będziemy iść na kompromisy jeśli chodzi o zapewnienie możliwie najlepszego wyścigu, dla mieszkańców Miami, naszych fanów i 1,8 miliarda ludzi oglądających F1 każdego roku na całym świecie. Jeśli to oznacza, że trzeba poczekać do sezonu 2020, to jest to dużo lepsze rozwiązanie niż zatwierdzenie nieoptymalnego toru, tylko po to żeby podpisać kontrakt".
Skoro mowa o torze, prawdopodobnie będzie się on różnił od zaproponowanej wersji, którą pokazywaliśmy na naszym portalu. W sieci już krążą nowe projekty ulicznej pętli w popularnym mieście. Aczkolwiek wykorzystują tę samą lokalizację.

W październiku F1 zgodnie z planami zorganizuje w Miami tzw. "fan festival".

Opóźnienie GP Miami oznacza, że w 2019 roku odbędzie się prawdopodobnie 20 wyścigów, jeden mniej niż podczas trwającego sezonu. Drugie po GP USA zawody w Stanach Zjednoczonych miały wypełnić lukę po GP Niemiec.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Formuła 1 przekłada GP Miami na 2020 rok

Podobne: Formuła 1 przekłada GP Miami na 2020 rok
Podobne galerie: Formuła 1 przekłada GP Miami na 2020 rok
Najczęściej czytane w tym miesiącu
Tapety na pulpit