Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Ecclestone chwali Ferrari za brak "team orders" w GP Austrii
Kimi Raikkonen i Sebastian Vettel

Ecclestone chwali Ferrari za brak "team orders" w GP Austrii

Ferrari słynie z dzielenia swoich kierowców w Formule 1 na lidera oraz pomocnika i stosowania tzw. poleceń zespołu (z ang. team orders). Jednak nie zrobiło tego podczas GP Austrii. Były szef najważniejszej serii wyścigowej świata Bernie Ecclestone jest pod wrażeniem sportowej postawy włoskiej marki na torze Red Bull Ring i twierdzi, że może być przykładem dla innych.

Kierowcy Ferrari ukończyli ostatni wyścig na pozycjach 2-3. Wyżej finiszował Kimi Raikkonen. Niejeden spodziewał się, że stajnia z Maranello poleci Finowi przepuścić zespołowego kolegę Sebastiana Vettela, który walczy o mistrzostwo świata, ale nic takiego się nie wydarzyło.
Kimi Raikkonen i Sebastian VettelKimi Raikkonen
Szesnaście lat temu w Austrii doszło do najbardziej pamiętnego użycia przez Ferrari poleceń zespołu. Zespół nakazał prowadzącemu Rubensowi Barrichello oddać zwycięstwo Michaelowi Schumacherowi.

Ecclestone chwali Ferrari, że zmieniło się od tamtego czasu.

„Każdy może brać przykład ze sportowego ducha Ferrari". - powiedział 87-letni Brytyjczyk, cytowany przez niemiecki Sport Bild. „Byłoby łatwo wpuścić Vettela przed Raikkonena krótko przed końcem zawodów. Ale Ferrari obyło się bez tego. W ten sposób nie tylko podtrzymało sportową uczciwość, ale też morale Kimiego". „(...) Miejmy nadzieję, że odstąpienie przez Ferrari od dołożenia Vettelowi 3 punktów nie zemści się na nich". - dodał, nawiązując do rywalizacji Vettela na tytuł.

Sam Vettel z kolei mówił: „Trzecie miejsce jest całkowicie w porządku. Gdybym był w stanie wyprzedzić Kimiego, chciałbym zająć drugie. Ale nawet nie myślałem o poleceniu zespołu".
Tymczasem Mercedes uważa, że zachowanie Ferrari nie jest niczym szczególnym, biorąc pod uwagę, iż jeszcze daleko do końcowych rozstrzygnięć w tym sezonie.

„My też nie użylibyśmy poleceń zespołu i nie jestem zaskoczony, że oni tego nie zrobili". - powiedział serwisowi Autosport szef Mercedesa w F1, "Toto" Wolff.

„Sądzę, że ze względu na sport, fanów i kierowców, zamienienie zawodników miejscami na tym etapie sezonu, gdy mamy początek lipca, byłoby dość brutalnym posunięciem".Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Ecclestone chwali Ferrari za brak "team orders" w GP Austrii

Ecclestone chwali Ferrari za brak "team orders" w GP Austrii
Przegięli by 2018-07-05 14:52
gdyby to zrobili po tym jak 2 merce odpadły. Zrobili by to na 100% gdyby Lewis jechał do końca, wiec stawianie Ferrari jako wzór jest dużym nadużyciem. Ferrari jest wzorem jak stosuje sie polecenie przepuszczania wolniejszego kierowcy mającego status nr 1.