Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Duet Alfa Romeo-Sauber "całkowicie inny" od duetu BMW-Sauber
Duet Alfa Romeo-Sauber 'całkowicie inny' od duetu BMW-Sauber

Duet Alfa Romeo-Sauber "całkowicie inny" od duetu BMW-Sauber

2017-12-13 - G. Filiks     Tagi: BMW, Alfa Romeo, BMW Sauber, Sauber
Nowo nawiązana współpraca Saubera z marką Alfa Romeo w Formule 1 diametralnie różni się od dawnego partnerstwa zespołu z BMW, zaznaczył prezes zarządu szwajcarskiej ekipy Pascal Picci.

Sauber pełnił rolę fabrycznego zespołu BMW w latach 2006-2009. Na sezon 2018 ponownie połączył siły z producentem samochodów, ale pozostanie prywatną stajnią.
„Partnerstwo z Alfa Romeo to całkowicie inny temat". - mówi Picci cytowany przez szwajcarski dziennik Blick.

„W tamtych czasach BMW władało całym zespołem. Teraz Alfa jest naszym sponsorem tytularnym, ale team pozostaje niezależny".


Właścicielem Saubera jest od 2016 roku firma inwestycyjna Longbow Finance.
Duet Alfa Romeo-Sauber 'całkowicie inny' od duetu BMW-SauberDuet Alfa Romeo-Sauber 'całkowicie inny' od duetu BMW-Sauber
Przypomnijmy, że na rolę sponsora tytularnego zespołu F1 zdecydował się również Aston Martin. Brytyjska marka połączyła siły z Red Bullem. W przyszłości może zwiększyć swoje zaangażowanie w mistrzostwa i zbudować w nich silnik oparty o nowe przepisy techniczne.



źródło: blick.ch

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Duet Alfa Romeo-Sauber "całkowicie inny" od duetu BMW-Sauber