Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Williams o spóźnieniu się z bolidem: To kompromitujące
Williams o spóźnieniu się z bolidem: To kompromitujące

Williams o spóźnieniu się z bolidem: To kompromitujące

2019-02-20 - G. Filiks     Tagi: Williams, Formuła 1, Testy F1
Zespół Williams zdobył się na samokrytykę po przystąpieniu do zimowych testów Formuły 1 z opóźnieniem. Zarządzająca ekipą Claire Williams powiedziała o kompromitacji.

Team Roberta Kubicy jako jedyny nie przygotował nowego bolidu na czas. Stracił przez to dwa i pół dnia przedsezonowych zajęć. Model FW42 ruszył na tor dopiero dzisiaj po południu, z George'em Russellem za kierownicą.
Williams o spóźnieniu się z bolidem: To kompromitująceWilliams o spóźnieniu się z bolidem: To kompromitujące
Claire Williams tymczasem spotkała się z dziennikarzami. Ubolewała nad przykrym obrotem spraw, niestety nie chciała wyjaśnić jego przyczyn.

„To nie jest sytuacja, którą przewidywaliśmy".
- mówiła. „Nigdy nie chcieliśmy się w niej znaleźć".

„Nie tylko jesteśmy rozczarowani, to także kompromitujące, że nie ściągnęliśmy bolidu na tor, podczas gdy wszystkim innym się udało". „Zwłaszcza dla teamu takiego jak nasz, który potrafił przygotowywać samochód na testy przez poprzednie czterdzieści parę lat. Możemy więc tylko przeprosić".

„Właściwie stało się oczywiste dość późno, że nie zdążymy przeprowadzić wstępnej jazdy próbnej, a następnie nie wyrobimy się na pierwszy dzień testów. Myśleliśmy, że możemy poskładać wszystko, by zdążyć na wtorek. Następnie części po prostu nie napływały tak, jak liczyliśmy, czy planowaliśmy. Dlatego nie jeździliśmy do dzisiaj".
„Nie zamierzam jednak wchodzić w żadne szczegóły, dlaczego tak się stało. Nie uważam za właściwe omawianie dokładnie, co poszło źle. Niemniej jeszcze nie przeprowadzono dochodzenia w tej sprawie w Grove".

„Niewątpliwie jesteśmy świadomi pewnych problemów, ale za wcześnie, aby dyskutować o nich w szczegółach. Zresztą prawdopodobnie i tak byśmy tego nie zrobili. Musimy naprawić to, co poszło nie tak, aby nie powtórzyło się w przyszłości".
Na padoku zaczęło się mówić o niepewnej przyszłości w Williamsie dyrektora technicznego zespołu Paddy'ego Lowe'a. Claire Williams nie chciała komentować pogłosek dotyczących 56-latka.

„Czytałam ostatnio wiele spekulacji w mediach o położeniu Paddy'ego. W tej chwili wszystko na czym jestem skupiona, i na czym powinien być skupiony cały zespół, to bolid. Najważniejsze to upewnić się, że jest odpowiedni".
- ucięła temat.Części wciąż docierają

Claire Williams dodatkowo ujawniła, że zespół wciąż nie ma na torze wszystkich przygotowanych części i dopiero jutro rozpocznie na poważnie prace nad testowaniem aerodynamiki.

„Dziś możemy zająć się czym innym". - powiedziała.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
MXGP 2019 w pierwszym zwiastunie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
8

Komentarze do:

Williams o spóźnieniu się z bolidem: To kompromitujące

Williams o spóźnieniu się z bolidem: To kompromitujące
W tej sytuacji 2019-02-20 17:52
wypuszczenie Russella bylo oczywiste, po co mial by jezdzic Robert skoro bolid jest bez aero. Do sprawdzenia czy wszystko jest dobrze skrecone to idealny kierowca.
Williams o spóźnieniu się z bolidem: To kompromitujące
Marcosss 2019-02-20 18:56
I daj tu babie prowadzić team...
Williams o spóźnieniu się z bolidem: To kompromitujące
Borat 2019-02-20 19:08
Baba już była u steru Saubera... jak w końcu poleciała na zbity pysk i w dwa lata zespół wrócił do ścigania na dobrym poziomie.
Williams o spóźnieniu się z bolidem: To kompromitujące
daro123 2019-02-20 19:35
Wygląda to kiepsko, kilka dni spóźnienia, pakiet aero nie gotowy, widać że składali na szybko
Williams o spóźnieniu się z bolidem: To kompromitujące
Maja 5 dni 2019-02-20 19:43
jezeli bolid ma potencjal to spokojnie go poustawiaja I bedzie ok. Jezeli Pady zrobil kolejnego gniota to i tak nic by nie zrobili nawet jezdzac od poniedzialku rano.
Williams o spóźnieniu się z bolidem: To kompromitujące
@Borat 2019-02-20 20:08
Sauber wrócił dościgania nie dzięki temu, że pozbyli się baby ale dzięki temu, że zyskali bogatego sponsora jakim jest Alfa a przy tej okazji powiązali się bardziej z Ferrari od którego na pewno dostają jakieś know how.
Diesel Power
Williams o spóźnieniu się z bolidem: To kompromitujące
Diesel Power 2019-02-20 20:45
Z Sauberem było jeszcze troszkę inaczej, bo kilka sezonów temu nie mieli budżetu, brakowało ludzi w fabryce i jeździli na jednostce Ferrari w starej specyfikacji, nie dostawali żadnych ulepszeń (kiepskie zarządzanie przez Kaltenborn też w pewnym stopniu przyczyniło się do okupowania tyłów stawki przez Saubera) W kolejnych sezonach pojawili się inwestorzy, którzy wykupili akcje zespołu od Petera Saubera (ten od dłuższego czasu nie interesował się wynikami teamu), zespół zaczął się rozwijać i zatrudniać ludzi, ale wciąż jeździli na silniku w spec z roku wcześniej. Dopiero w następnym sezonie gdy dostali świeżą jednostkę i wzmocniony pion techniczny wypuścił na tor owoc swoich prac, to zaczęli jeździć regularnie, a jeszcze w połowie zeszłego sezonu regularnie zdobywali drobne punkty. Sponsoring Alfy ograniczał się jedynie do funduszy i malowania. Zakulisowo oczywiście trwały rozmowy pomiędzy akcjonariuszami i Alfą Romeo oraz Ferrari, by zacieśnić współpracę, a nawet przejąć team i zrobić z niego fabryczny zespół Alfy, choć to "fabryczny" to trochę na wyrost. Teraz też sponsoring Alfy jest głównie tytularny. Trzeba mieć też na uwadze, że Ferrari od niedawna funkcjonuje jako osobny twór poza grupą Fiata, a do niej z kolei należy Alfa.
Williams o spóźnieniu się z bolidem: To kompromitujące
Homuongous 2019-02-20 21:52
Bardzo dobrze że Mistrz Formuły 2 Russell wyjechał jako pierwszy by sprawdzić bolid bo z Kubicą aka Dublowany4EVER nigdy nie wiadomo.... Hungaroring, pamiętamy! hahahahahahahahaha