Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Vettel wraca do starego zawieszenia
Vettel wraca do starego zawieszenia

Vettel wraca do starego zawieszenia

2018-05-23 - G. Filiks     Tagi: Zawieszenie, Monako, Monte Carlo, Barcelona, Hiszpania, Opony, Formuła 1, Ferrari, Vettel
Sebastian Vettel przetestuje stare zawieszenie w bolidzie Ferrari podczas eliminacji Formuły 1 w Monako.

Włoski zespół wycofał w samochodzie swojego lidera zmiany wprowadzone na GP Hiszpanii, podobno podejrzewając, że to one mogły spowodować wysokie zużycie opon.

Niemiec jako jedyny z czołówki pojechał na torze Barcelona-Catalunya na dwa pit-stopy. Przy drugim zjeździe wydawało się, że 30-latek skorzystał z okazji, jaką była wirtualna neutralizacja - ale później mówił, że nie widział szans, by ograniczyć się do jednego postoju.
Vettel wraca do starego zawieszeniaVettel wraca do starego zawieszenia
Zaliczając dodatkowy spadł z drugiego na czwarte miejsce.

Ferrari w Hiszpanii zmodyfikowało zawieszenie ponoć dla zwiększenia wydajności aerodynamicznej bolidu. Mówi się, że efektem ubocznym było przegrzewanie się ogumienia w modelu SF71H.

Stajnia z Maranello poświęciła wiele wysiłku próbie zrozumienia swojego problemu z oponami na dwudniowych testach po wyścigu.

Teraz portal Motorsport.com podał, że Vettel dostał na GP Monako zawieszenie w poprzedniej wersji. Na ten moment nie wiadomo, czy będzie używał go przez cały weekend wyścigowy.
Vettel wraca do starego zawieszeniaVettel wraca do starego zawieszenia
„Myślę, że będzie uczciwie podsumować, iż Barcelona nie była mocnym wyścigiem w naszym wykonaniu". - mówił. „Sobota tak naprawdę poszła całkiem dobrze, ale w niedzielę zostaliśmy trochę w tyle".

„Dlatego było dobrze móc we wtorek i środę wrócić do sytuacji wyścigowej i zrozumieć wszystko nieco lepiej, przy czasie oraz okrążeniach, jakimi dysponowaliśmy".
„Mamy parę pomysłów i rzeczy, które podejrzewamy o spowodowanie słabych zawodów, czy słabego tempa w zawodach".

„Jednak tutaj to nie jest tak ważne, ponieważ to kompletnie inny tor. Ale patrząc w przyszłość, czas powie czy znaleźliśmy trafny kierunek".
- dodał.
Vettel wraca do starego zawieszeniaVettel wraca do starego zawieszenia
Wcześniej Vettel podejrzewał, że Ferrari zaszkodziło w Hiszpanii zmniejszenie przez Pirelli grubości bieżnika opon o 4 milimetry, ale po testach wycofał się z tej teorii.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
GRID - pokaz rozgrywki


źródło: motorsport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
2

Komentarze do:

Vettel wraca do starego zawieszenia

Vettel wraca do starego zawieszenia
Humonguos 2018-05-23 22:09
Błogosławiony Sebastianie liczę na dublet w Monako, ty oraz Profesor KImi, 1 i 2 pozycja w niedzielnym wyścigu, 43 punkty na mecie i płacz FIAmiltonka.
Vettel wraca do starego zawieszenia
haha 2018-05-24 08:57
Złej baletnicy to i zawieszenie przeszkadza😂😂😂