Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Vettel przegrał w finale Race of Champions - Puchar Narodów, Gasly nie wyszedł z grupy

2019-01-20 - G. Filiks     Tagi: Wyścig Mistrzów, RoC, Gasly, Race of Champions, Vettel
Sebastian Vettel nie zdołał zdobyć po raz ósmy Pucharu Narodów w zawodach Race of Champions. Były czterokrotny mistrz świata Formuły 1 przegrał w finale.

Race of Champions - skrót Pucharu Narodów

Wyścig Mistrzów gromadzi w jednym miejscu światowe gwiazdy sportów motorowych. Zawodnicy rywalizują ze sobą różnymi pojazdami, w parach, na podzielonym torze. Tym razem zmagania zorganizowano w Meksyku, na obiekcie F1 imienia braci Rodriguez. Mówiąc ściślej, na znajdującym się wewnątrz stadionie Foro Sol. Vettel w przeszłości seryjnie wygrywał Puchar Narodów w parze z byłym siedmiokrotnym mistrzem świata Formuły 1, Michaelem Schumacherem. Wczoraj stworzył drużynę Niemiec razem z jego synem Mickiem - mistrzem Europejskiej Formuły 3 i świeżo upieczonym juniorem Ferrari.

Kierowcy z kraju naszego zachodniego sąsiada ulegli w finale zespołowi Nordyckiemu, którego przedstawicielami byli legenda wyścigów długodystansowych Tom Kristensen oraz dwukrotny mistrz świata w rallycrossie Johan Kristoffersson. Najpierw Vettel stanął do pojedynku z Kristensenem w samochodach rallycrossowych RX Supercar Lite - i przegrał 2:1. Po drodze miał mały wypadek.

Następnie Schumacher junior wyrównał stan rywalizacji, pokonując 2:0 Kristofferssona w wyścigu superlekkimi autami sportowymi Vuhl 05.
Triumfatora turnieju wyłoniło trzecie starcie, w którym zmierzyli się młody "Schumi" i Kristensen. 19-latek ustąpił o 32 lata starszemu konkurentowi za sterami KTM X-Bow.

Obok Vettela, w rywalizacji uczestniczył jeszcze tylko jeden aktywny kierowca F1 - Pierre Gasly. 22-latek zaliczył nieudany debiut w zawodach. Tworząc drużynę Francji razem z innym nowicjuszem Loicem Duvalem, nie wyszli z grupy.Na otwarcie Gasly przegrał z Vettelem. Potem pokonał Memo Rojasa, ale już nic mu to nie dało.

Później Vettel i Gasly dodatkowo wzięli udział w zawodach Meksyk vs. Reszta Świata. Obaj wygrali w nich swoje biegi. Niemiec pokonał byłego kierowcę F1 Estebana Gutierreza (w wyścigu KTM-ami X-Bow), a Francuz ponownie poradził sobie z Rojasem (w wyścigu ROC Carami).

Dzisiaj druga część Race of Champions, czyli turniej indywidualny. Vettel wygrał go w 2015 roku.