Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Vettel najlepszym kierowcą sezonu według Autosportu
Sebastian Vettel - GP Chin

Vettel najlepszym kierowcą sezonu według Autosportu

2010-12-06 - P. Pokwicki     Tagi: Vettel
Sebastian Vettel został wybrany Międzynarodowym Kierowcą Wyścigowym Roku podczas gali Autosportu w Londynie. Niemiec pokonał takich kierowców jak Fernando Alonso, Dario Franchitti i Lewis Hamilton.

23-letni kierowca z Heppenheim zapewnił sobie tytuł w ostatnim wyścigu sezonu, pokonując Fernando Alonso oraz Marka Webbera. Vettel został najmłodszym mistrzem świata w historii Formuły 1. Vettel odebrał nagrodę z rąk byłego kierowcy Red Bulla, którego zastąpił w austraickiej ekipie - Davida Coultharda. Popularny DC wygrał w swojej karierze 13 wyscigów, ale nigdy nie był mistrzem.

Innym akcentem związanym z Formułą 1 było wydarzenie, które zwyciężyło w kategorii LG Moment roku 2010, a był nim pożar Lotusa Heikki Kovalainena w Singapurze.

Natomiast za pionierskie rozwiązanie uznano kanał F zespołu McLaren.

źródło: autosport.com