Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Vettel: Perfekcyjny dzień
Vettel: Perfekcyjny dzień

Vettel: Perfekcyjny dzień

2018-06-11 - G. Filiks     Tagi: Formuła 1, Montreal, Kanada, Ferrari, Vettel
Sebastian Vettel określił swój występ w wyścigu Formuły 1 o GP Kanady jako "perfekcyjny".

Kierowca Ferrari prowadził wczoraj od startu do mety i odniósł pewne zwycięstwo. Jubileuszowe, 50. w karierze.Niemiec zwracał uwagę, że nawet przez chwilę jego triumf nie był zagrożony.

„To był oczywiście bardzo dobry dzień".
- komentował. „Wspaniały wynik, świetna postawa zespołu".
Vettel: Perfekcyjny dzieńVettel: Perfekcyjny dzień
„Nie było jednego momentu w wyścigu, w którym musielibyśmy się bać, więc naprawdę kontrolowaliśmy zawody. Miałem tempo, bolid robił to, co chciałem".

„Jazda do pit-stopu była kluczowa, by uzyskać przewagę, jednocześnie zarządzałem zużyciem paliwa i opon. Myślę, że mieliśmy właściwą strategię, więc było blisko... To był perfekcyjny dzień jak sądzę".
Vettel: Perfekcyjny dzieńVettel: Perfekcyjny dzień
Co nie oznacza, że zawody były dla byłego czterokrotnego mistrza świata spacerkiem.

„Nie, nigdy nie jest łatwo". - mówił. „W środkowej części wyścigu, chyba po pit-stopie, mieliśmy sekwencję... nie wiem, musiałem przestawić wiele rzeczy na kierownicy".
„W pewnym momencie pytałem: »Okej, kiedy mogę z powrotem jechać normalnie?« Spoglądałem w dół, zmieniałem coś i z powrotem patrzyłem na tor. Oczywiście zarządzaliśmy pewnymi rzeczami".


Po zdominowaniu wyścigu - i wywalczeniu Ferrari pierwszej wygranej na "silnikowym" torze w Montrealu od 14 lat - Vettel chwalił udoskonaloną jednostkę napędową włoskiej marki, którą otrzymał na siódmą rundę sezonu.

„Z poprawkami wprowadzonymi na ten weekend, głównie w obszarze silnika... Wdrożenie nowej jednostki napędowej pomogło nam na tym torze prawdopodobnie nieco bardziej niż na innych".
- powiedział.
Vettel: Perfekcyjny dzieńVettel: Perfekcyjny dzień
Dzięki zwycięstwu Vettel odzyskał prowadzenie w klasyfikacji generalnej sezonu od broniącego tytułu Lewisa Hamiltona. Aczkolwiek dzieli ich zaledwie jeden punkt.

Pytany o to gwiazdor Ferrari przekonywał, że na razie jeszcze nie patrzy zbytnio na tabelę łączną.

„To miła strona tego zwycięstwa". - mówił o powrocie na fotel lidera generalki. (Ale) Myślę, że dziś ważniejszy jest sam fakt wygrania wyścigu".
Vettel: Perfekcyjny dzieńVettel: Perfekcyjny dzień
„Oczywiście jeśli wygrasz, zdobywasz więcej punktów niż inni, ale co do tego, to jest przed nami jeszcze bardzo, bardzo długa droga, jest nadal bardzo wcześnie".

„Bardziej cieszę się ze zwyciężenia tutaj i tego, co to oznacza. Wszyscy fani, wszyscy kibice Ferrari tutaj czekali długo, by Ferrari wygrało. Było niesamowicie zobaczyć podczas parady kierowców, jak podekscytowani byli. Dali mi dużo energii i było fantastycznie zrobić swoje na koniec popołudnia".

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
GRID - pokaz rozgrywki


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Vettel: Perfekcyjny dzień

Vettel: Perfekcyjny dzień
Humonguos 2018-06-11 17:59
Forza Błogosławiony Sebastian. Forza Boskie Ferrari. Mistrzostwo kierowców 2019 dla Vettela a konstruktorów 2019 dla Ferrari. Tak im dopomóż Bóg.