Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Tor Monte Carlo przeszedł szereg zmian
Tor Monte Carlo przeszedł szereg zmian

Tor Monte Carlo przeszedł szereg zmian

2012-04-19 - G. Filiks     Tagi: Monte Carlo, Formuła 1, Monako
Organizatorzy majowego GP Monako dokonali kilku znaczących zmian na torze ulicznym Monte Carlo przed tegoroczną edycją wyścigu F1.
GP Monako 2011 - wypadek Sergio Pereza w kwalifikacjach
Największą metamorfozę przeszła sekcja za tunelem, gdzie podczas zeszłorocznych kwalifikacji groźny wypadek miał Sergio Perez. Na dohamowaniu do szykany złożonej z zakrętów 11 i 12 wyrównano asfalt, ponieważ szczegółowa analiza wykazała, że była tam różnica wysokości dochodząca nawet do 20 centymetrów. Oprócz tego ściana, na której swój bolid rozbił Perez, została przesunięta o 14.6 metra do tyłu.
Tor Monte Carlo przeszedł szereg zmianTor Monte Carlo przeszedł szereg zmian
Dodatkowo poszerzono i wyprostowano wyjazd z alei serwisowej, usuwając część rosnących tam drzew. Organizatorzy GP Monako postanowili także zastąpić wszystkie ściany z opon bezpieczniejszymi barierami TecPro - takimi, w jaką uderzył Perez. Ostatnią nowością jest ułożenie specjalnych, wysoko przyczepnych nawierzchni, które można spotkać na niektórych bocznych ścieżkach toru Paul Ricard.



Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Tor Monte Carlo przeszedł szereg zmian