Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Test - Jerez i Mugello - dzień 1: De la Rosa i Liuzzi najszybsi
Tonio Liuzzi był dziś szybszy od Ferrari

Test - Jerez i Mugello - dzień 1: De la Rosa i Liuzzi najszybsi

2007-07-24 - W. Nogalski     Tagi:

Pedro de la Rosa i Tonio Liuzzi byli najszybszymi kierowcami podczas pierwszego dnia testów, które równolegle odbywają się na hiszpańskim torze Jerez i włoskim Mugello.

Kierowca testowy McLarena był ponad sekundę szybszy od Francka Montagny w Toyocie, trzeci był kierowca testowy Williamsa - Kazuki Nakajima.

Dzień testów na Jerez okazał się bardzo udany - przy perfekcyjnej, ale potwornie gorącej pogodzie bez żadnych przerw siedmiu kierowców testowych przejechało łącznie 553 okrążenia, a po południu wszyscy testowali nowe systemy elektroniczne przygotowane na sezon 2008 nie zawierające między innymi kontroli trakcji.

„Większą część dnia jeździliśmy bez kontroli trakcji w ramach przygotowań do sezonu 2008”, powiedział Franck Montagny. „Samochód bardzo się ślizgał, ale zdołaliśmy przejechać bardzo dużo okrążeń i znaleźć kierunek, w którym powinniśmy pracować.”
Kazuki Nakajima pokonał aż 103 okrążenia i był najbardziej pracowitym kierowcą na torze. Japończyk był minimalnie szybszy od Jamesa Rossitera w Super Aguri i Christiana Kliena w Hondzie.

Nelsinho Piquet testował dziś za kierownicą Renault R27 i ostatecznie uzyskał szósty czas.

„Naszym głównym celem było przejechanie jak największej ilości okrążeń, aby porządnie sprawdzić nowe części, które zostaną użyte podczas Grand Prix Włoch i udało nam się to”, powiedział Piquet.

„Jak ma to zwykle miejsce podczas pierwszego dnia testów, tor był w kiepskim stanie, więc ciężko było wyczuć jak samochód się zachowuje.”

Za kierownicą Red Bulla zadebiutował szwajcarski osiemnastolatek Sebastien Buemi, który zastąpił kierowcę testowego Michaela Ammermullera. Buemi przejechał 78 okrążeń i był minimalnie wolniejszy od Piqueta.

We Włoszech, na należącym do Ferrari torze Mugello testowały dziś tylko dwa zespoły - Ferrari i Toro Rosso, które używa silników z Maranello.

Najszybszy czas dnia uzyskał Tonio Liuzzi, który pracował głównie nad ustawieniami bolidu, ewaluacją nowych hamulców i pracą nad nowymi komponentami aerodynamicznymi.

Luca Badoer pokonał 50 okrążeń, w tym najlepsze z czasem 1:24.633s. Włoch przez cały dzień pracował nad nową elektroniką przygotowaną z myślą o sezonie 2008, czyli nie zawierającą kontroli trakcji.

Jutro do zespołów testujących na Jerez dołączy BMW Sauber.
Jerez - test - wyniki - 24.07.2007

KierowcaZespółCzasIlość okrązeń
1.de la RosaMcLaren-Mercedes1:20.11169
2.MontagnyToyota1:21.13673
3.NakajimaWilliams-Toyota1:21.424103
4.RossiterSuper Aguri-Honda1:21.68392
5.KlienHonda1:22.03570
6.PiquetRenault1:22.53768
7.BuemiRed Bull-Renault1:22.56578
Mugello - test - wyniki - 24.07.2007

KierowcaZespółCzasIlość okrązeń
1.LiuzziToro Rosso1:24.20380
2.BadoerFerrari1:24.63350




źródło: Autosport

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Test - Jerez i Mugello - dzień 1: De la Rosa i Liuzzi najszybsi

Najczęściej czytane w tym miesiącu
Tapety na pulpit